Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-11-13

Kainos augo visame regione

 
Praėjusią savaitę, lapkričio 6 – 12 d., visose „Nord Pool“ biržos prekybos zonose kainos didėjo. Sistemos kaina kilo 5 proc., tuo tarpu Lietuvos prekybos zonoje elektros kainos augimas buvo vienas mažiausių regione - 2 proc. ir vidutinė praėjusios savaitės didmeninė kaina siekė 33,4 euro už megavatvalandę (EUR/MWh).
Lietuvoje importuota 78 proc. suvartotos elektros, 28 proc. – Švedijos, 42 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 30 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Suvartojimas augo visose Baltijos šalyse, labiausiai – 5 proc. augo Estijoje, o Latvijoje ir Lietuvoje atitinkamai 4 proc. ir 5 proc. tuo tarpu gamyba Estijoje ir Lietuvoje sumažėjo atitinkamai 10 ir 1 proc., o Latvijoje augo beveik penktadaliu ir bendras gamybos kiekis Baltijos šalyse išliko stabilus. Lietuvoje nuo lapkričio 5 d. dviem savaitėms į remontą išvestas vienas 225 MW Kruonio HAE agregatas, o lyginant su praėjusia savaite Kruonio HAE pagamino 52 proc. mažiau, taip pat, beveik per pus mažiau elektros energijos pagamino pramonės įmonės, tuo tarpu Kauno HE ir vėjo elektrinių gamyba išaugo atitinkamai 39 proc. ir 49 proc. 
Lapkričio 6 – 12 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 55 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 6 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 56 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 56 proc., o Lietuvos kryptimi - 10 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 51 proc., Švedijos kryptimi – 0 proc.
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų