Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Liepos kainų štilį elektros rinkoje užtikrino šiaurietiška elektra
2016-08-17

Liepos kainų štilį elektros rinkoje užtikrino šiaurietiška elektra

Liepą „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė kaina buvo 39 eurai už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su birželiu, kaina smuktelėjo 3 proc., o palyginti su praėjusių metų liepa, kaina buvo 11 proc. mažesnė. Stabilią elektros rinkos kainą Baltijos šalyse užtikrino padidėjusi elektros pasiūla iš Šiaurės šalių, pastovi Rygos termofikacinės elektrinės gamyba ir išaugusios Estijos elektrinės apsukos.
 
Išsami elektros rinkos apžvalga yra čia.
 
Liepą Lietuva importavo 81 proc. suvartotos elektros. Palyginti su ankstesniu mėnesiu, importas iš Švedijos ūgtelėjo penktadaliu ir sudarė 29 proc. importuotos elektros. Kitą trečdalį sudarė importas iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, nors jis ir smuko 19 proc. Daugiau nei dvigubai išaugo elektros srautas iš Lenkijos – importas per „LitPol Link“ jungtį siekė daugiau nei 5 proc. visos importuotos elektros. Tuo tarpu iš trečiųjų šalių importuota 11 proc. mažiau elektros nei birželį. 
 
Lietuvoje elektrinių gamyba mažėjo trečdaliu. Daugiausia – 38 proc. elektros – gamino vėjo elektrinės. Hidroelektrinėse pagaminta 35 proc. vietos elektros, o Lietuvos elektrinėje – 22 proc. 
 
Skandinavijos šalių prekybos zonose liepos vidutinė kaina buvo 5 proc. mažesnė už birželio ir siekė 25 EUR/MWh. Per atostogų sezoną Švedijoje elektros suvartojimas smuko 12 proc., o pasiūlą užtikrino po remonto pradėjusios veikti pora didžiųjų atominių jėgainių. Liepą Švedijos ketvirtojoje prekybos zonoje elektros kaina smuko 14 proc. iki 29 EUR/MWh.
 
Suomijoje vidutinę mėnesio kainą iki 31 EUR/MWh sumažino padidėjusi pigios elektros pasiūla iš Švedijos. Estijoje liepos kaina taip pat siekė 31 EUR/MWh, o vietos gamyba ūgtelėjo 23 proc.
 
Vidutinė elektros kaina Lenkijoje liepą buvo 34 EUR/MWh. Palyginti su birželiu, net 42 proc. mažesnę kainą Lenkijos biržoje lėmė stabili nekaršta oro temperatūra ir sumažėjęs elektros poreikis piko metu. Vokietijoje liepos kaina, palyginti su birželiu, smuko 11 proc. iki 25 EUR/MWh. Tai lėmė daugiau nei trečdaliu išaugusi gamyba vėjo elektrinėse. 
 
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 8-14 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina krito, pradėjus veikti „NordBalt“. Palyginti su ankstesne savaite, kaina sumažėjo 16 proc. iki 31,5 EUR/MWh. Palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo beveik trečdaliu mažesnė. 
 
Į viršų