Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„NordBalt“ keitiklyje Švedijoje keičiamas transformatorius
2016-06-15

„NordBalt“ keitiklyje Švedijoje keičiamas transformatorius

Iki kito penktadienio, birželio 24 d., Nybru aukštos įtampos nuolatinės srovės keitiklyje bus keičiamas vienas iš trijų „NordBalt“ transformatorių, siekiant atlikti papildomą jo diagnostiką tuo metu, kai dėl gedimo Švedijoje yra keičiama kietoji sausumos kabelio mova ir jungtis nedirba. Dėl vieno transformatorių Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo jungties galia nuo mėnesio pradžios buvo ribojama. 
 
„Jungties „NordBalt“ įvedimo į eksploataciją iššūkiai yra puiki proga ABB inžinieriams įrodyti savo kompetenciją ir patirtį – jie ne veltui save vadina pasauliniais aukštos įtampos nuolatinės srovės technologijų lyderiais. Kuriant įrenginius „NordBalt“ buvo pasitelkiamos ne tik naujausios ir sudėtingiausios energetikos technologijos, bet ir atsižvelgiama į skirtingus Lietuvos ir Švedijos elektros sistemų parametrus, kuriuos reikėjo suderinti, kad jungtis galėtų sėkmingai tarnauti dešimtmečius“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
256 MVA galios transformatoriai yra vieni svarbiausių „NordBalt“ keitiklio įrenginių. Jie skirti transformuoti įtampą ir atskirti keitiklio nuolatinės ir kintamos srovės sistemas. Analogiški trys veikiantys ir vienas rezervinis transformatoriai stovi keitiklyje Klaipėdoje. 
Visi transformatoriai buvo suprojektuoti ir pagaminti specialiai „NordBalt“ jungčiai technologijų kompanijos ABB gamykloje Liudvikoje. Atlikus papildomą diagnostiką transformatorius bus grąžintas kaip rezervinis į keitiklį Nybru. 
 
Šiuo metu „NordBalt“ jungtis veikia bandomuoju režimu. Kabeliui, keitiklio dalims ir įrenginiams yra taikomas trejų metų garantinio taisymo laikotarpis. Visus trūkumus šalina ir įrenginius taiso projektą įgyvendinusi pasaulinė energetikos ir automatikos technologijų lyderė ABB, sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį vystant ir naudojant aukštos įtampos nuolatinės srovės technologiją.  
 
Į viršų