Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Tinklo plėtra

Kretinga-Benaičiai

110 kV elektros perdavimo linijos Kretinga–Benaičiai statyba
Projekto reikšmė. Lietuvos elektros energetikos sistemos stiprinimas yra viena iš būtinų sąlygų Lietuvai tiesiant elektros perdavimo linijas į Švediją ir Lenkiją. Elektros linija Kretinga–Benaičiai pagerins Vakarų Lietuvos elektros perdavimo sistemos darbo patikimumą.

Projekto tikslas

110 kV elektros perdavimo linija Kretinga–Benaičiai yra vienas iš elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ vykdomų projektų, kuris padės užtikrinti nenutrūkstamą elektros perdavimą Vakarų Lietuvos gyventojams. Šiuo metu Vakarų Lietuvoje veikia 110 kV elektros linija Klaipėda-Mažeikiai. Elektros perdavimo srautai šioje atkarpoje yra gana dideli, todėl nauja oro linija Kretinga-Benaičiai padidins elektros perdavimo patikimumą bei sumažins dabartinius elektros perdavimo srautus. Dėl dabartinės apkrovos yra patiriami elektros perdavimo nuostoliai, todėl nauja oro linija leis ne tik padidinti patikimumą bei sutaupyti gyventojų lėšų.
 
Bendra projekto informacija

Elektros oro linijos Ilgis – 27 km
Įtampa –110 kV
Preliminari projekto vertė – 2,8 mln. eurų. 
 
Projekto planavimas 

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas 2011 m. pabaigoje patvirtino elektros linijos poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą. Remiantis šiuo sprendimu pradėtas rengti specialusis planas. Specialusis planas rengiamas trimis etapais, derinamas ir viešai svarstomas bendrąja tvarka.
 
Specialiojo plano rengėjas

UAB „Baltic engineers“, Savanorių pr. 28, LT-03116, Vilnius. Tel.:+370 5 2334112
Fax.: +370 5 2310258, el. p.: vmj@balticengineers.com; www.balticengineers.com
 
Darbų kalendorius

2011–2013 m. rengiamas elektros linijos projekto specialusis planas.
 
2013 m. balandį Kretingos raj. gyventojams pristatytas elektros linijos specialusis planas.
 
Liniją numatoma pastatyti iki 2017 metų pabaigos.
 
Projekto finansavimas
 
Iš Europos Sąjungos lėšų projektui skirta finansuoti 974 tūkst. eurų. Projektas iš dalies finansuojamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.3.1-LVPA-V-103 priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“ iš ES Regioninės plėtros fondo. 
 
 
Į viršų