Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-10-07

Aukštą ketvirtadienio elektros kainą rinkoje nulėmė maža pasiūla

Spalio 8 d., ketvirtadienį, vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje siekia 96,5 eurų už megatvalanadę (EUR/MWh), maksimali valandos kaina – 200 EUR/MWh. 
 
„Pagrindinės priežastys, turinčios įtaką aukštai kainai elektros biržoje Lietuvoje, yra importo galimybių sumažėjimas iš trečiųjų šalių ir Skandinavijos. Tuo pat metu, kaip ir tradiciškai rudenį prieš pradedant šildymo sezoną, Lietuvoje elektros vartojimas išaugo. Šią susidariusią galimybę siekia išnaudoti rinkos dalyviai, suprasdami, kad Lietuvoje paklausa yra neelastinga ir nereaguoja į kainą, todėl vartotojai elektrą pirks už tiek, už kiek bus pasiūlyta“, – sakė Robertas Staniulis, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas.
 
Nuo spalio 8 d. iki kitos savaitės pradžios planiniam remontui išjungta Karaliaučiaus šiluminė elektrinė. Nuo šio pirmadienio Latvijoje taip pat remontuojamas didžiausias šalyje šiluminės elektrinės blokas. Planiniai remontai atliekami ir elektros perdavimo linijose tarp Švedijos ir Suomijos, todėl Suomijos prekybos zonoje šios savaitės vidutinė elektros kaina, palyginti su praėjusia savaite, yra išaugusi 40 procentų. Elektros pasiūlos negali didinti ir Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, kurioje vandens lygis yra nukritęs iki minimalaus, būtino sistemos patikimumui užtikrinti.
Į viršų