Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-12-05

Išnaudojama tik vos pusė jungčių pralaidumų elektrai atvežti iš rytų

Lapkričio pradžioje pasibaigus planiniams remontams kaimyninėse energetikos sistemose ir nesant techninių ribojimų elektros jungčių pralaidumuose, sudaromos sąlygos maksimaliam importuojamos elektros srautui į Lietuvą. Jungčių pralaidumas iš Estijos bei Latvijos lapkritį buvo išnaudojamas 80 proc., iš Baltarusijos ir žemyninės Rusijos - vos pusė nustatomų jungčių pralaidumų, 46 proc.  
 
Nesant fizinių jungčių apribojimų elektrai patekti į Lietuvą, jau kelios savaitės didmeninė elektros kaina Lietuvos, Latvijos ir Estijos prekybos zonose yra panaši ar net vienoda, ir neviršija 16 centų už kilovatvalandę.  Vidutinė visos Šiaurės Europos elektros biržos kaina pastarąją savaitę buvo 14 ct/kWh.
 
Mažesnė elektros gamybos kaina Skandinavijos šalyse negali turėti daugiau įtakos kainoms Baltijos šalių elektros rinkose, kadangi vienintelis kelias elektrai pasiekti šį Baltijos jūros krantą – per „Estlink“ elektros jungtį tarp Estijos ir Suomijos. Tačiau galimybės rusiškai elektrai patekti į Lietuvą ir toliau nėra išnaudojamos. 
 
Baltijos šalių elektros perdavimo sistemų operatorių ir toliau derasi dėl techninių galimybių padidinti jungčių pralaidumus efektyvesnio panaudojimo ir vasarą bei rudenį – tais laikotarpiais, kai esama daugiausiai fizinių apribojimų elektrai patekti į Lietuvą ir Latviją. Šiuo metu sistemų operatoriai ir toliau naudoja tą pačią tarpsisteminių jungčių pralaidumų skaičiavimo metodiką.
 
Į viršų