Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

 „Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrindami energetinį saugumą
2016-10-27

„Litgrid“ ir NATO centras bendradarbiaus užtikrindami energetinį saugumą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ir NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Taip organizacijos įsipareigojo keistis patirtimi užtikrinant bei stiprinant šalies energetinį saugumą.
 
„Patikimas elektros energijos perdavimas - viena svarbiausių energetinio saugumo sąlygų. Nutrūkus elektros perdavimui, sutriktų visa įprasta žmogaus veikla. Kartu su NATO energetinio saugumo kompetencijos centru gilinsime žinias ir keisimės patirtimi saugodami elektros energetikos sistemą nuo trukdžių“, - sako „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
„Džiaugiamės galėdami praplėsti bendradarbiavimo su partneriais ratą. Bendradarbiavimas su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriumi „Litgrid“ bus rezultatyvus, nes didinsime abiejų organizacijų kompetenciją, o tai pridėtinė vertė darant mūsų visuomenes saugesnes.  Bendradarbiaudami kartu su savo srities specialistais, galėsime dar labiau gilinti savo žinias, dalytis informacija, kviestis juos į mūsų organizuojamas tarptautines pratybas ir mokymo kursus. Mūsų Centro – tarptautinės karinės institucijos ir „Litgrid“ - energetinės akcinės bendrovės bendradarbiavimas yra puikus būdas dar labiau pažengti ekspertiniame lygmenyje stiprinant kritinės energetikos infrastruktūros apsaugą”, - teigia NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro direktorius pulkininkas Gintaras Bagdonas.
 
„Litgrid“ ir NATO energetinio saugumo kompetencijos centras keisis savo atliekamų studijų ir tyrimų rezultatais, imsis bendrų energetinio saugumo projektų ir iniciatyvų.
 
Vilniuje veikiantis NATO energetinio saugumo kompetencijų centras rūpinasi viso aljanso energetiniu saugumu. Vienas svarbiausių centro uždavinių - kritinės energetikos infrastruktūros apsauga. Centras analizuoja, kaip užtikrinti tokių objektų saugą, o kartu - nenutrūkstantį energijos išteklių prieinamumą.
 
„Litgrid“ valdo visos Lietuvos elektros energijos srautus. Nuo čia dirbančių specialistų darbo priklauso patikimas elektros energijos tiekimas visai šaliai.  „Litgrid“ sistemos valdymo centras, taip pat tarptautinės elektros jungtys „LitPol Link“ ir „NordBalt“ yra pripažinti strateginę svarbą valstybės saugumui turinčiais objektais.
 
Į viršų