Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-12-11

Tarptautines jungtis „LitPol Link“ ir „NordBalt“ simboliškai įjungs Baltijos jūros regiono valstybių vadovai

Gruodžio 14 d., pirmadienį, Lietuvos ir kaimyninių valstybių vadovams simboliškai įjungus tarptautines „LitPol Link“ ir „NordBalt“ jungtis prasidės nauja energetikos era, įtvirtinanti Lietuvą Europos elektros erdvėje.  
 
Iškilmingoje ceremonijoje Valdovų rūmuose dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis, Europos Komisijos narys Vytenis Povilas Andriukaitis, Latvijos ir Estijos ministrai pirmininkai, Lenkijos vicepremjeras, Švedijos energetikos ministras bei projektus įgyvendinusių Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos elektros perdavimo sistemų operatorių vadovai.
 
Tarptautinių jungčių įjungimą į Lietuvos elektros sistemą Vilniuje taip pat paminės prie europinės reikšmės projektų prisidėjusių Europos Sąjungos (ES) ir Lietuvos valdžios institucijų, ES valstybių bei JAV diplomatinių atstovybių atstovai. 
 
„Dėl naujųjų elektros jungčių padidės elektros tiekimo patikimumas ir energetinis saugumas regione. Be to, jos duos apčiuopiamos ekonominės naudos visiems vartotojams. Bet ir tai dar ne viskas. Šiandien „LitPol Link“ ir „NordBalt“ dėka galime dar kartą pasakyti sau ir pasauliui: esame maža, bet stipri šalis. Ne paslaptis, kad jungčių statyba kėlė didžiulių iššūkių, buvo abejojančiųjų projektų sėkme. Bet kol kažkas abejojo, mes ir mūsų partneriai dirbome. Ir savo darbais įrodėme, kad galime patys spręsti savo likimą“, - kalbėjo energetikos ministras R. Masiulis. 
 
Naujoji 500 MW elektros jungtis „LitPol Link“ pirmą kartą istorijoje sujungia Lietuvos bei Lenkijos elektros sistemas ir sudaro sąlygas elektrai tekėti iš Vakarų į Baltijos šalis, ir atvirkščiai. Projektą nuo 2008 metų įgyvendino Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir PSE.
 
Elektros kabelis „NordBalt“ tarp Lietuvos ir Švedijos yra viena ilgiausių povandeninių jungčių pasaulyje. Projektą kartu įgyvendina Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriai „Litgrid“ ir „Svenska kraftnät“. 
 
Abi jungtys yra Baltijos jūros regiono valstybių energijos rinkų sujungimo plano (BEMIP) dalis. Pagal šį planą, sukūrus tinkamą energetikos infrastruktūrą Baltijos jūros regione tolimesnis žingsnis būtų Baltijos šalių elektros sistemų sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais.
 
Žiniasklaidos atstovų, norinčių dalyvauti renginyje ir spaudos konferencijoje, maloniai prašome akredituotis el. paštu gabriele.patriubaviciute@litgrid.eu arba tel. +370 626 15831, nurodant savo vardą ir pavardę ir atstovaujamą žiniasklaidos priemonę. 
Iškilminga naujųjų elektros jungčių „LitPol Link“ ir „NordBalt“ įjungimo ceremoniją vyks Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų Didžiojoje menėje, Katedros a. 4, Vilniuje. Renginio pradžia – 14 val. 
 
Po renginio, 15 val. 10 min., vyks Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus spaudos konferencija, kurioje taip pat dalyvaus energetikos ministras R. Masiulis, Europos Komisijos Energetikos generalinio direktorato vadovas direktorius Dominique‘as Ristori, Lenkijos elektros perdavimo sistemos operatoriaus PSE vadovas Henrykas Majchrzakas, Švedijos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Svenska kraftnät“ vadovas Mikaelis Odenbergas ir Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ vadovas D. Virbickas.
 
Į viršų