Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2020-06-16

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius praneša, kad pradėjo veikti Nord Balt jungtis

 
„Litgrid“ Sistemos valdymo departamento direktorius Giedrius Radvila patvirtino, kad jungtis veikia, tačiau tiksli gedimo priežastis dar nustatinėjama. „Jungties darbas atnaujintas šiandien 2 val. 21 min. Nuo nakties jau atnaujinta dienos eigos prekyba, šiandien jungtį jau galima naudoti ir kitos dienos prekybai. Gedimas įvyko Švedijos teritorijoje, požeminio kabelio movoje, esančioje maždaug 30 km nuo Nibru pastotės. Mova šiuo metu yra pakeista, o senoji – išvežta į laboratoriją, kur bus nustatyta tiksli gedimo priežastis“.
700 MW galios „NordBalt“ atsijungė birželio 7 dienos rytą, tuomet buvo aktyvuoti avariniai galios rezervai Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

2018 metais buvo atliktas garantinis „NordBalt“ remontas, jo metu  buvo pakeistos sausumos kabelio movos Lietuvoje ir Švedijoje, po šių planuotų priežiūros darbų, 2019 metais jungties prieinamumas buvo itin aukštas ir siekė 99,95 proc.
 
Į viršų