Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-07-29

Suderinti „NordBalt“ finansavimo šaltiniai

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nusprendė, kad tarptautinės elektros jungties „NordBalt“ projektui finansuoti per 2010 - 2016 metus 479 mln. Lt bus skirta iš lėšų, surenkamų už viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) teikimą. Dar 226 mln. Lt skyrė Europos Sąjunga.
 
Visas VIAP tarifo, kuris įeina į galutinę elektros kainą vartotojams, dydis šiemet yra 6,01 ct/kWh, iš jų strateginių projektų finansavimui skiriama dalis yra 0,9 ct/kWh. Pagal patvirtintąjį modelį „NordBalt“ projektui iš VIAP lėšų kitąmet bus skiriama 0,82 ct/kWh.
 
Kaip skelbta anksčiau, Švedijos perdavimo sistemos operatorius „Svenska Kraftnat“ investuos į elektros tilto tarp Lietuvos ir Švedijos projektą apie 700 mln. Lt (2,3 mlrd. Švedijos kronų). Visa „NordBalt“ projekto vertė yra 1,471 mlrd. Lt.
 
Tarptautinė elektros jungtis „NordBalt“ sujungs Lietuvos ir š vedijos elektros energetikos sistemas ir užtikrins galimybes parsisiųsti elektros iš pigiais hidroresursais turtingų Šiaurės Europos šalių, pastačius Visagino atominę elektrinę ir prekiauti Lietuvoje pagaminta elektra. „NordBalt“ jungties eksploatacijos pradžia - 2015 metų gruodis.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
Litgrid-komunikacijos vadovė
Tel.: 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų