Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2015-05-06

Praėjusią savaitę – ryškūs kainų svyravimai elektros rinkoje

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje balandžio 27–gegužės 3 dienomis buvo 39,48 euro už megavatvalandę (Eur/MWh arba 13,6 lito ct/kWh). Ilgąjį savaitgalį vidutinė dienos kaina rinkoje krito iki 25 Eur/MWh, darbo dienomis buvo šoktelėjusi iki 56 Eur/MWh. Nors vidutinė savaitės kaina buvo ketvirtadaliu aukštesnė nei ankstesnę savaitę, ji yra beveik ketvirtadaliu mažesnė nei prieš metus. 
 
Praėjusią savaitę importuota vidutiniškai 61 proc. šalyje suvartotos elektros. Du trečdaliai elektros importo  buvo iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi elektra importuota iš trečiųjų šalių. Balandžio 20 – 27 ir 30 bei gegužės 1 dienomis dėl jungčių tarp Suomijos ir Švedijos mažesnio pralaidumo, o nuo gegužės 2 dienos – ir dėl „Estlink 2“ remonto, Baltijos šalis pasiekė mažiau skandinaviškos elektros, kuri negalėjo labiau atpiginti elektros kainos mūsų prekybos zonose. Estijos-Suomijos elektros jungtis „Estlink 2“ bus remontuojama iki gegužės 16 d. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas balandžio 27–gegužės 3 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 77 proc., Lietuvos–Latvijos – 38 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 64 proc. 
 
Į viršų