Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-04-20

Akcininkai patvirtino audituotus „Litgrid“ 2019 m. rezultatus, paskirstė pelną ir išrinko naują valdybą

 
Pirmadienį, balandžio 20 d., vykusiame elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ visuotiniame susirinkime bendrovės akcininkai patvirtino įmonės audituotą 2019 m. veiklos ataskaitą, susipažino su metiniu pranešimu bei pritarė pelno paskirstymui. Naujai ketverių metų kadencijai išrinkta bendrovės valdyba.
Audituoti „Litgrid“ rezultatai nuo anksčiau skelbtų preliminarių duomenų iš esmės nesiskiria – „Litgrid“ įmonių grupės pajamos 2019 m. siekė 194,3 mln. eurų. Tai 1,9 proc. daugiau palyginti su 190,6 mln. eurų 2018 metais.
Audituotas „Litgrid“ grupės grynasis pelnas 2019 m. siekė 4,6 mln. eurų. Dėl pasikeitusios reguliacinės aplinkos apskaityto ilgalaikio materialiojo turto perkainojimo  sąnaudų 2018 m. „Litgrid“ grynasis nuostolis siekė 39,4 mln. eurų. Neįskaitant bendrovės ilgalaikio materialaus turto perkainojimo 2018 m. bendrovės grynasis pelnas buvo 4 mln. eurų grynojo pelno.
Pasak „Litgrid“ generalinio direktoriaus Daivio Virbicko, nors šiuo metu Lietuva ir pasaulis dėl COVID-19 gyvena ekstremaliomis rinkos sąlygomis, bendrovė yra pajėgi pelno dalį skirti dividendams ir veiklos rezultatais dalytis su bendrovės akcininkais – susirinkime nuspręsta dividendams skirti 4 085 084 eurų, arba 0,0081 eurų vienai akcijai.
„Šiandieninių sąlygų kontekste itin svarbu yra veiklos stabilumas. Pastaraisiais metais ypatingą dėmesį skyrėme sinchronizacijos projektui – pasirašėme prisijungimo sutartį ir technines prisijungimo sąlygas, kurias įgyvendinus Baltijos šalys taps Europos elektros tinklo dalimi, įgyvendinome sinchronizacijos 2019 metų tikslus, taip pat net du veiksmus iš 2020 metų plano, – sako „Litgrid“ generalinis direktorius D. Virbickas. – Ir toliau dedame visas pastangas, kad efektyviai, laiku, kokybiškai, pagal suplanuotą biudžetą darbai vyktų sklandžiai ir nesustotų, nors visas pasaulis išgyvena išskirtinai nelengvą metą.“
„Litgrid“ įmonių grupės pajamos už elektros perdavimą, palyginus su 2018 m., padidėjo 4 proc. iki 69,3 mln. eurų ir sudarė 36 proc. visų grupės pajamų. Pajamų augimą lėmė 6 proc. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos patvirtinta didesnė vidutinė faktinė elektros energijos perdavimo kainos viršutinė riba. Perduotos elektros energijos kiekis sumažėjo 2 proc. iki 10 277 mln. kWh.
Disbalanso ir balansavimo elektros energijos pardavimo pajamos, palyginus su 2018 m., beveik nekito ir siekė 26,4 mln. eurų. Pajamos už sistemines paslaugas augo 20 proc. iki 70,7 mln. eurų. Pagrindinė augimo priežastis – nuo 2019 m. sausio 1 d. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nustatyta 16 proc. didesnė sisteminių paslaugų kaina.
„Litgrid“ Grupės sąnaudos per 2019 m. buvo 191,1 mln. eurų, 3,5 proc. didesnės lyginant su 2018 m. (neįskaitant 2018 m. bendrovės ilgalaikio materialaus turto perkainojimo).
 
Visuotiniame susirinkime naujai ketverių metų kadencijai taip pat buvo išrinkta „Litgrid“ valdyba. Joje dirbs du nepriklausomi nariai Domas Sidaravičius ir Artūras Vilimas bei trys patronuojančios EPSO-G bendrovės atstovai – Reguliavimo ir planavimo vadovė Jūratė Marcinkonienė, infrastruktūros direktorius Rimvydas Štilinis ir finansų direktorius Algirdas Juozaponis.
 
Naujoji valdyba pirmininką išsirinks pirmojo valdybos susirinkimo metu, kuris įvyks iki šio mėnesio pabaigos.
 
 
Į viršų