Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-06-26

Beveik pusė elektros importo rinką pasiekė iš Švedijos

Praėjusią savaitę, birželio 19-25 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina sumažėjo daugiau nei penktadaliu iki 32 eurų už megavatvalandę (EUR/MWh). Vidutinė kaina nuosekliai mažėjo visą savaitę. Tam įtakos turėjo išaugęs importo srautas iš Švedijos. Elektros jungčių tarp Estijos ir Latvijos pralaidumas yra vis dar ribojamas dėl remonto darbų Rusijos perdavimo tinkle.
Lietuvoje importuota 83 proc. suvartotos elektros, 27 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 48 proc. – iš Švedijos, o 25 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Palyginti su ankstesne savaite, Baltijos šalių elektrinės pagamino dešimtadaliu mažiau elektros. Labiausiai gamyba mažėjo Latvijoje, Lietuvoje vietinės elektrinės pagamino ketvirtadaliu mažiau. 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimą skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų