Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-03-06

Baltijos šalyse išaugo hidroelektrinių gamyba

Praėjusią savaitę, vasario 27 – kovo 5 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina smuktelėjo 2 proc. iki 31,4 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais, kaina paaugo 9 proc. Visą savaitę Baltijos šalyse vyravo beveik vienodos kainos, o Švedijoje ir Suomijoje kainų skirtumas siekė iki 2 eurų.
 
Lietuvoje importuota 76 proc. suvartotos elektros, 18 proc. iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 46 proc. – iš Švedijos, o trečdalis – iš trečiųjų šalių. Iki kovo 13 d. remontuojama 330 kV oro linija nuo Aizkrauklės iki Panevėžio ir viena iš vidinių 330 kV Estijos linijų, todėl ribojamas pralaidumas tarp Lietuvos ir Latvijos bei Latvijos ir Estijos. 
 
Baltijos šalyse pusantro karto išaugo hidroelektrinių gamyba: Latvijos hidroelektrinės pagamino 79 GWh elektros, o Kauno – 15 GWh.  Nors ir lietingas, ciklonas neatnešė stiprių vėjo gūsių, todėl vėjo jėgainių turbinos sukosi per pusę lėčiau. Lietuvoje vėjo elektrinių gamyba Lietuvoje sumažėjo beveik 50 proc. Šiluminių elektrinių gamyba sumažėjo 5 proc. ir sudarė du trečdalius visos Baltijos šalių elektros gamybos. Elektros poreikis Baltijos šalyse nežymiai mažėjo. 
 
Švedijoje ir Norvegijoje vidutinė savaitės kaina ūgtelėjo palyginti su ankstesne savaite. Pagrindinė kainų augimo priežastis – mažesnė pasiūla dėl remontų ir planinių priežiūros darbų. Be to, vėjo elektrinių gamyba mažėjo beveik pusantro karto. 
 
Vasario 27 – kovo 5 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 29 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 11 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 37 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 62 proc., o Lietuvos kryptimi - 38 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 68 proc., o Švedijos kryptimi – 2 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų