Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Lietuvos patirtis energetikoje pravers siekiant Energetikos sąjungos
2016-09-20

Lietuvos patirtis energetikoje pravers siekiant Energetikos sąjungos

Lietuvos elektros energetikos specialistų sukaupta patirtis sistemos valdymo, elektros rinkų ir infrastruktūros sujungimo srityse bus naudinga siekiant visos Europos energetikos integracijos vizijos. Tokias galimybes Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ pristatė bendrovėje apsilankiusiam Europos Komisijos (EK) Energetikos direktorato generaliniam direktoriui Dominique Ristori.
 
„Lietuvos elektros sistema yra unikalioje padėtyje. Nuo metų pradžios Lietuva valdo 15 elektros jungčių su valstybėmis, esančiomis trijose skirtingose sinchroninėse zonose; prekiauti elektra galima penkiose skirtingose rinkose. Dėl to mūsų specialistų žinių apie energetiką laukas siekia nuo Vladivostoko iki Lisabonos, nuo Helsinkio iki Atėnų. Tikimės, kad šios mūsų žinios ir patirtis pravers kitoms susijungimo su kaimynais siekiančioms šalims, o kartu - ir visai gilesnės integracijos siekiančiai Europos Sąjungai“, - aukštam EK pareigūnui sakė „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
Jo teigimu, Europos valstybėms siekiant vystyti naujus infrastruktūros ar rinkų sujungimo projektus, o Baltijos šalių atveju - siekiant sinchronizacijos su Kontinentinės Europos tinklais, ypač svarbi Europos Komisijos vizija ir palaikymas. Atskirų Europos šalių strategijos ir projektai turėtų plėtojami taip, kad atitiktų bendrus integracijos tikslus ir būtų naudingi kuo platesniam valstybių ratui.
 
Europos Komisija siekia Energetikos sąjungos – glaudesnio visos Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimo energetikos srityje, užtikrinant patikimą konkurencingos energijos tiekimą vartotojams, neribojamą valstybių sienų.  Vienas svarbiausių Energetikos Sąjungos prioritetų - tarptautinių elektros jungčių plėtra. Sujungus kaimyninių šalių elektros tinklus, ilgainiui elektra galėtų laisvai tekėti nuo Helsinkio iki Lisabonos, o visoje Europos Sąjungoje veiktų bendra elektros rinka.
 
„Litgrid“ su Europos Komisija netrukus bendradarbiaus naujame formate. Bendrovės generalinis direktorius Daivis Virbickas tapo EK ekspertų grupės nariu. Ekspertų grupė, sudaryta iš Europoje pripažintų elektros rinkos ir energetikos sektoriaus ekspertų, mokslininkų, nevyriausybinių organizacijų atstovų, patarinės Komisijai Europos elektros infrastruktūros sujungimo klausimais.  
 
 
Į viršų