Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2014-01-13

Šiltesni nei įprasta žiemos orai nedidino elektros poreikio nei kainų

„Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina buvo 13,9 cento už kilovatvalandę (ct/kWh), praėjusių metų to paties laikotarpio vidutinė kaina buvo 14,1 ct/kWh. Vidutinė praėjusių metų kaina buvo 16,9 ct/kWh.
 
Sausio pradžioje buvo juntama vėjo elektrinių generacija – kai kuriomis dienomis vėjai generuodavo po 200 megavatų per valandą. Tačiau didžiausią įtaką elektros kainoms Lietuvos prekybos zonoje darė elektros kainos Suomijoje. Ši koreliacija tapo labai akivaizdi po jungties „Estlink 2“ eksploatacijos pradžios.

Tarptautinių jungčių pralaidumai sausio 6 – 12 dienomis elektrai patekti iš Latvijos ir Estijos energetikos sistemų buvo išnaudojami vidutiniškai 56 proc., iš Baltarusijos ir žemyninės Rusijos elektros beveik nebuvo importuojama, sistemos operatoriaus nustatomi jungčių pralaidumai buvo išnaudojami vidutiniškai 16 proc.
 
Į viršų