Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai > 110 kV linijos Pagėgiai-Bitėnai statyba

110 kV linijos Pagėgiai-Bitėnai statyba

Statusas: projektas užbaigtas.
Projekto tikslas
 
Padidinti elektros energijos perdavimo tinklo patikimumą Vakarų Lietuvoje, nutiesiant 110 kV elektros perdavimo liniją tarp Pagėgių ir Bitėnų transformatorių pastočių.
 
Projekto reikšmė
 
Ruošiantis sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, atnaujinamas ir sustiprinamas Lietuvos elektros perdavimo tinklas.
Sinchronizacija su kontinentinės Europos tinklais – tai paskutinis Nepriklausomybės etapas, suteikiantis Lietuvai energetinę laisvę. Mūsų elektros sistema dabar vis dar priklausoma nuo dažnio valdymo Rusijoje, bet jau 2025 m. ji veiks vienoje sinchroninėje erdvėje kartu su kitų Europos šalių sistemomis.
 
Nutiesus liniją sustiprintas elektros tiekimo patikimumas Pagėgių savivaldybės ir visos Vakarų Lietuvos elektros vartotojams bei sudarytos techninės galimybės atsinaujinančių elektros energijos išteklių integracijai į elektros energetikos sistemą.
 
Užtikrintas esamų parkų – Kreivėnų ir Lauksargių – pagamintos energijos priėmimas į elektros energijos sistemą.
 
 
Duomenys apie projektą
Teritorija: Tauragės apskritis, Pagėgių savivaldybė, Pagėgių ir Lumpėnų seniūnijos.
Linijos pradžia: Bitėnų transformatorių pastotė Pagėgių sav., Bi-tėnų k., Bitės g. 3A
Linijos pabaiga: Pagėgių transformatorių pastotė
Bendras linijos ilgis: 17,1 km
Įtampa: 110 kV
Užbaigimo data: 2020 m. birželio 30 d.
 

Bendra projekto informacija
 
Trasos ilgis – 17,1 km, iš kurių 10,2 km – oro linija, 6,9 km – kabelinė linija.
Tai antrasis įgyvendintas iš keturiolikos Vyriausybės patvirtintų Lietuvos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais strateginių projektų. Projektas užbaigtas ketvirčiu anksčiau nei planuota Sinchronizacijos projekto veiksmų ir priemonių plane.
 
Darbų kalendorius
 
Veikla
Įgyvendinimo data
Pasirašyta sutartis dėl teritorijų planavimo dokumentų rengimo, strateginio pasekmių aplinkai vertinimo bei poveikio aplinkai vertinimo įvykdymo
2011 m. III ketv.
Pasirašyta projektavimo ir statybos darbų sutartis
2018 m. I ketv.
Gautas statybą leidžiantis dokumentas
2018 m. IV ketv.
Baigti statybos darbai, gautas statybų užbaigimo aktas
2020 m. II ketv.
 
Projekto finansavimas
 
Iš Europos Sąjungos lėšų projektui skirta finansuoti 2,07 mln. Eurų. Projektas iš dalies finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 6 prioriteto „Darnaus transporto ir pagrindinių tinklų infrastruktūros plėtra“ 06.3.1-LVPA-V-103 priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“ iš Europos Regioninės plėtros fondo.
 
Į viršų