Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Sinchronizacija

Titulinis puslapis > Sinchronizacija > Sinchronizacijos projektai

Sinchronizacijos projektai

Baltijos šalių sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais reikia ne tik nutiesti naują jungtį su Lenkija, bet sustiprinti vidinius elektros perdavimo tinklus, paruošti sistemas atsijungimui nuo IPS/UPS ir savarankiškam dažnio valdymui.
Lietuvos Vyriausybė 2019 m. patvirtino 14 sinchronizacijos projektų sąrašą. Šiuo metu 3 iš šių projektų (330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas, 110 kV linijos Pagėgiai–Bitėnai statyba ir 330 kV linijos Lietuvos elektrinė–Vilnius rekonstrukcija) jau yra įgyvendinti.
 
1. „LitPol Link“ jungties išplėtimas
2. 330 kV skirstyklos „Darbėnai“ statyba
3. „Harmony Link“ jungties statyba
4. 330 kV Bitėnų transformatorių pastotės išplėtimas (įgyvendintas)
5. 110 kV linijos Pagėgiai–Bitėnai statyba (įgyvendintas)
6. 330 kV linijos Lietuvos elektrinė-Vilnius rekonstravimas (įgyvendintas)
7. 330 kV linijos Vilnius–Neris statyba
8. 330 kV skirstyklos „Mūša“ statyba
9. 330 kV linijos Darbėnai–Bitėnai statyba
10. 330 kV linijos Kruonio HAE–Bitėnai statyba
11. Šiaurės rytų Lietuvos tinklo optimizavimas ir paruošimas sinchroniniam darbui su KET
12. Naujų sinchroninių kompensatorių įrengimas Lietuvos EES
13. Dažnio stabilumo vertinimo sistemos (FSAS) įrengimas
14. Automatinio generacijos valdymo sistemos įdiegimas
 
 
Sinchronizacijos projektais siekiama šių pagrindinių tikslų:
 
- Esamos Lietuvos–Lenkijos jungties „LitPol Link“ išplėtimas, naujos jūrinės jungties „Harmony Link“ tiesimas ir Darbėnų pastotės statyba taps Baltijos šalių „vartais į vakarus“. Šiomis jungtimis bus sinchronizuojamas Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kontinentinės Europos tinklų dažnis.
 
- Baltijos šalių elektros perdavimo sistemos istoriškai yra vieno tinklo dalis, todėl 8 iš 14 sinchronizacijos projektų skirti Lietuvos elektros perdavimo tinklui stiprinti. Tai apima Vilniaus miesto patikimumo užtikrinimą, Šiaurės Rytų Lietuvos perdavimo tinklo rekonstrukciją, Vakarų Lietuvos perdavimo tinklo paruošimą atsijungimui nuo Kaliningrado srities ir „Harmony Link“ jungties integravimui ir kt.
 
- Prisijungdamos prie kontinentinės Europos tinklų, Baltijos šalys turi įgyvendinti tam tikrus techninius sistemos reikalavimus. Vienas iš jų – tinklo inercija. Jai užtikrinti bus įrengiami sinchroniniai kompensatoriai – galingi besisukantys varikliai. Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bus įrengta po 3 sinchroninius kompensatorius.
 
- Po sinchronizacijos elektros sistemos dažnis bus valdomas Lietuvoje, todėl reikia įrengti tam reikalingas technologijas: sistemos dažnio stabilumo vertinimo valdymo sistemą ir automatinio generacijos valdymo sistemą.
 
 
Į viršų