Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2017-07-24

Pigesnė importuojama elektra nukonkuravo vietos gamintojus

Praėjusią savaitę, 17-23 d., „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje elektros kaina buvo 30,7 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Ankstesnę savaitę kaina buvo 14 proc. didesnė, o praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 5 proc. didesnė. Žemesnę kainą Baltijos šalyse lėmė išaugusi pigių hidroelektrinių pasiūla ir didesnis importo srautas iš Šiaurės šalių. 
 
Lietuvoje importuota 87 suvartotos elektros, 12 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 54 proc. – iš Švedijos, o 34 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Praėjusią savaitę Baltijos šalių elektrinėse pagaminta 24 proc. mažiau elektros. Ypač smarkiai smuko gamyba šiluminėse elektrinėse – Estijoje jos pagamino per pusę mažiau. Latvijoje hidroelektrinėse gamyba išaugo 35 proc., Kauno hidroelektrinėje – dešimtadaliu. 
 
Liepos 17-23 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 14 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 0 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 40 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 70 proc., o Lietuvos kryptimi - 2 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 83 proc., elektros srauto Švedijos kryptimi nebuvo.
 
Kaip skelbta „Nord Pool“ informacinėje sistemoje, liepos 23 d. vakarą dėl sausumos kabelio gedimo atsijungė „NordBalt“. Planuojama, kad jungties remontas truks savaitę. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų