Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„NordBalt“ kabelis sėkmingai guldomas ant Baltijos jūros dugno
2015-04-30

„NordBalt“ kabelis sėkmingai guldomas ant Baltijos jūros dugno

Per mėnesį trunkančius darbus Baltijos jūroje specialus kabelius klojantis laivas „Topaz Installer“ jau patiesė 50 kilometrų  aukštos įtampos nuolatinės srovės „NordBalt“ kabelio ir šiuo metu baigia tiesti antrąją tokio paties ilgio kabelio atkarpą. 
 
Pirmojo „Topaz Installer“ reiso metu buvo kirstas „Nord Stream“ dujotiekis. Tai pirmasis atvejis, kai elektros perdavimo kabelis turėjo kirsti dujų vamzdį. Siekiant jį apsaugoti, buvo sukonstruota speciali betoninė apsauga. „NordBalt“ kabelis eina virš „NordStream“ dujotiekio.
 
Kol kabelis guli Baltijos jūros dugne neįgilintas ir nepaslėptas po smėliu, prie jungties trasos nuolatos budi specialus laivas, turintis įspėti kitus laivus, jei šie prisiartina per daug arti ir savo žvejybos įranga ar inkarais  galėtų kliudyti kabelį. Balandžio 30 dieną, ketvirtadienį, šis laivas turėjo nukrypti nuo kabelio klojimo trasos, kai tą įsakė pasirodę Rusijos kariniai laivai. Nuo kabelio klojimo darbų pradžios šiais metais tai trečias toks atvejis.
 
Iš viso Baltijos jūros dugne jau paklota 300 kilometrų kabelio, o visi kabelio klojimo ir apsaugojimo darbai bus baigti iki vasaros pabaigos. Jūrinio kabelio ilgis siekia 400 kilometrų, o visos „NordBalt“ jungties ilgis – 453 kilometrus.
Į viršų