Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-08-10

Gautas Plungės savivaldybės leidimas tiesti oro liniją Klaipėda - Telšiai

2011 m. rugpjūčio 8 d. Plungės rajono savivaldybės administracija leido tiesti naują 330 kV elektros perdavimo liniją Klaipėda - Telšiai Plungės rajono teritorijoje. Projektą vykdo elektros perdavimo sistemos operatorius AB „Litgrid“. Gegužės mėnesį leidimą linijos statyboms pasirašė Telšių rajono savivaldybė, laukiama Klaipėdos rajono savivaldybės sprendimo.
 
Vykdomas 89 km ilgio ir 900 MW galios oro linijos projektas yra tiesiogiai susijęs ne tik su Lietuvos ir š vedijos bendru projektu „NordBalt“, bet ir su Lietuvos energetinės sistemos patikimumo stiprinimu. Jis iš esmės sustiprins elektros perdavimo tinklą Vakarų Lietuvoje, ypač - Klaipėdos, Telšių ir Plungės rajonų gyventojams ir čia veikiančioms įmonėms. Elektros oro linijos Klaipėda - Telšiai statybos darbus planuojama baigti 2014 metais.

Rajonų savivaldybių priimami sprendimai rodo, kad deklaruojamų tarptautinių projektų svarbą supranta ir vienodai vertina ir gyventojai, ir visų lygių valdžios institucijos,"- sako „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys, - savivaldybėms laiku priėmus sprendimus, galime prognozuoti, kad darbai ruošiantis NordBalt statyboms bus atlikti laiku.

2010 m. kovo mėn. Lietuvos ir š vedijos elektros perdavimo sistemų operatoriai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl„NordBalt“ projekto įgyvendinimo. Projektu siekiama nutiesti tarpsisteminę jungtį tarp Lietuvos ir Švedijos elektros energijos perdavimo sistemų, užtikrinti technines sąlygas integruoti šalies elektros rinką į bendrą Baltijos jūros valstybių elektros rinką. 700 MW galios tarpsisteminė elektros jungtis „NordBalt“ bus pradėta eksploatuoti 2015 m. pabaigoje.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė,
„Litgrid“ komunikacijos vadovė
Tel. : 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų