Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-06-06

Elektros pasiūlą rinkoje mažina planiniai remontai

Praėjusią savaitę, gegužės 30 – birželio 5 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 37 EUR/MWh, 5 proc. mažesnė nei ankstesnę savaitę. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina buvo 7 proc. žemesnė. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 71 proc. suvartotos elektros. Beveik trys ketvirtadaliai elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Palyginti su kitomis Šiaurės šalimis, Baltijos šalyse ir Suomijoje kainos išlieka aukštesnės. Atliekant metinius elektrinių remontus Suomijoje smarkiai smukusi elektros pasiūla didina importuojamos elektros paklausą ir kainą rinkoje. 
 
Gegužės 30 – birželio 5 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 57 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 41 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 91 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 31 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų