Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-01-04

Lenkijos „PSE Operator“: elektros jungtis „LitPol Link“ bus pastatyta laiku – iki 2015 metų pabaigos

Lietuvos ir Lenkijos elektros tiltas „LitPol Link“ bus pastatytas iki 2015 metų pabaigos, teigia projektą Lenkijoje įgyvendinančios energetikos bendrovės „PSE Operator“ valdybos pirmininkas.

„Pirmąją, labai sunkią fazę – oficialius susitarimus ir derybas, rangovų parinkimą, lėšų užtikrinimą – jau įvykdėme. Rangovai jau dirba vietoje“, – sakė „PSE Operator“ vadovas Henrykas Majchrzakas, pranešė naujienų agentūra BNS.

„Projektas vykdomas pagal planą. Ši investicija turi būti baigta iki 2015 metų pabaigos. Tokį terminą nustatė Europos Komisija. Jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos statyba yra Bendrijos programos elementas, leidžiantis plėtojant energetikos tinklus tarp ES šalių. Jis turi užtikrinti energijos tiekimo saugumą visoms ES šalims“, – sakė H. Majchrzakas.

Planuojama, kad jungtis Lenkijoje kainuos pigiau nei buvo planuota iš pradžių. Anksčiau skelbta, kad bendra investicijų suma sieks 2,2 mlrd. zlotų (1,866 mlrd. litų), tačiau po derybų paaiškėjo, kad ji sieks 1,7-1,8 mlrd. zlotų (1,44-1,53 mlrd. litų).

„PSE Operator“ vadovas teigė, kad pasirašytos visos sutartys dėl papildomo finansavimo iš Europos Sąjungos biudžeto – daugiau nei 700 mln. zlotų (594 mln. litų) bus skirta pagal ES veiklos programą „Infrastruktūra ir aplinka“, o likusią dalį investuos „PSE Operator“.

Elektros tilto projektui skirtas papildomas ES finansavimas, nes jis yra būtina kuriamos bendros ES energijos rinkos dalis. Jungties statybos Lenkijoje apims 12 investicinių projektų, kurie bus įgyvendinami Palenkės, Varmės-Mozūrų ir Mazovijos vaivadijose.

Tikimasi, kad 500 MW galios jungtis bus pradėta naudoti 2015-ųjų pabaigoje, o 2020-aisiais jos galia bus padidinta iki 1000 MW. 1000 megavatų galios elektros jungtis Lietuvoje kainuos apie 400 mln. litų, o papildoma antroji 700–800 MW jungtis "LitPol Link 2" – dar 380 mln. litų.
 
 
 
Į viršų