Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-08-23

Paukščių migracijos metu – suplanuoti aukštos įtampos elektros linijų atjungimai

Elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, prižiūrintis aukštos įtampos elektros perdavimo tinklą, rugpjūtį–rugsėjį, kai paukščiai dideliais būriais ruošiasi migracijai, planuotam remontui išjungia elektros perdavimo linijas.
Išskrendantys žiemoti paukščiai mėgsta būriuotis miškingose ir ežeringose vietovėse. Ten, kur kasmet pastebimi didžiausi migruojančių paukščių būriai, iš anksto suplanavus, remontui išjungtos elektros perdavimo linijos Neris–Paberžė, Užpaliai–Rokiškis, Zarasai–Daugpilis, Kauno HE–Kauno elektrinė.
 
„Planuodami naujas elektros perdavimo linijas ar jas rekonstruodami, stengiamės sumažinti galimus nepatogumus gyventojų ūkinei veiklai ir nepakenkti gamtai bei aplinkai. Nuo rugpjūčio vidurio paukščių migracija itin aktyvi, jie būriuojasi laukuose, o naktimis sutupia ant elektros perdavimo linijų ir atramų. Atsižvelgdami į tai, atitinkamai suplanavome linijų remontus“, – sako „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
 
„Litgrid“, bendradarbiaudama su Lietuvos ornitologų draugija, imasi ir kitų paukščiams apsaugoti skirtų priemonių – ant visų elektros perdavimo linijų ten, kur reikalinga, bus įrengtos specialios apsaugos paukščiams.
 
Į viršų