Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-04-21

Elektros rinkoje vyrauja žemos kainos

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje balandžio 13-19 dienomis buvo 32,56 euro už megavatvalandę (Eur/MWh, arba 11,2 lito ct/kWh). Vidutinė savaitės kaina smuko dešimtadaliu, lyginant su ankstesne savaite. Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vyravo dar žemesnė, vidutiniškai 25 Eur/MWh elektros kaina.
 
Praėjusią savaitę importuota vidutiniškai 68 proc. šalyje suvartotos elektros. Didžioji dalis importuotos elektros, 77 proc., į Lietuvą pateko iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 23 proc. – iš Rusijos. Nuo balandžio 15 d. planiniam remontui, kaip kas metai, išjungus abu Karaliaučiaus šiluminės elektrinės blokus, rusiška elektra į Lietuvą pateko tik per jungtis su Baltarusija.
Nuo balandžio 15 d. elektros tiekimo patikimumui užtikrinti dirba Lietuvos elektrinės 9-asis blokas. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas balandžio 13-19 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 89 proc., Lietuvos–Latvijos – 67 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 51 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų