Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-06-10

Dėl informacijos apie Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio 3-iojo etapo darbų vykdymą ir finansavimą

Reaguodami į naujienų portaluose „Delfi“ ir lrt.lt paskelbtą informaciją apie Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio 3-iojo etapo darbus („Įtampa dėl Vilniaus aplinkkelio statybų: laikas bėga, o pinigų vis nėra“, teksto citata – „Kaip paaiškino mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas, „Litgrid“ elektros laidus dabar išvedžioja po žeme, anksčiau tai buvo oro linija, darbus įmonė atlieka savo lėšomis,..“), norėtume atkreipti jūsų dėmesį, kad dalis pateiktos informacijos apie aplinkkelio projekto darbų finansavimą gali būti netiksliai suprantama. 
 
Vilniaus miesto vakarinio aplinkkelio 3-iojo etapo projekto įgyvendinimui Vilniaus miesto savivaldybės administracija ir „Litgrid“ 2015 m. rugsėjo 30 d. pasirašė jungtinės veiklos sutartį, kurioje numatytas ir  110 kilovoltų (kV) elektros perdavimo oro linijos nuo Ozo gatvės iki Šiaurinės gatvės pakeitimas kabeline linija. Bendras numatomų pakloti 110 kV kabelių linijų ilgis yra beveik 20 km. Šioje sutartyje numatyta, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracija pateikia paraišką dėl projekto finansavimo Europos Sąjungos lėšomis ir yra Europos Sąjungos lėšų gavėjas. Pagal sutarties sąlygas tiek Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas 110 kilovoltų (kV) elektros perdavimo oro linijos nuo Ozo gatvės iki Šiaurinės gatvės pakeitimo kabeline linija išlaidas, tiek išlaidas, kurios nebūtų finansuojamos ES lėšomis, turi apmokėti Vilniaus miesto savivaldybės administracija. Pagal galiojančius teisės aktus „Litgrid“ savo lėšomis šio projekto negalėtų finansuoti ir jo nefinansuoja. 
Į viršų