Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Lietuvos aukštos įtampos elektros perdavimo tinklas yra saugus
2014-06-12

Lietuvos aukštos įtampos elektros perdavimo tinklas yra saugus

Saugius elektromagnetinių laukų dydžius, susidarančius prie aukštos įtampos elektros perdavimo tinklo, patvirtino šį pavasarį atlikti išsamūs matavimai. Juos atlikęs elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ išanalizavo daugiau kaip 30 vietovių visoje Lietuvoje. 
 
Matavimus atlikę bendrovės specialistai įvertino elektros perdavimo oro linijų skleidžiamą elektrinį ir magnetinį lauką skirtingu atstumu nuo jų. Rezultatai parodė, kad Lietuvos elektros perdavimo tinkle susidarantys elektromagnetiniai laukai visais atvejais atitinka Lietuvos higienos normoje įtvirtintus reikalavimus, neviršija nustatytų normos ribų ir dažnai yra žymiai mažesni nei nustatyta normose. 
 
„Eksploatuojant ir plečiant Lietuvos elektros perdavimo tinklą, saugumas ir patikimumas yra svarbiausi kriterijai. Kartu suprantame, kad mūsų pareiga yra didinti gyventojų supratimą apie aukštos įtampos elektros tinklą, kas yra saugu, kas ne, ką galima daryti, o ko patartina vengti. Labai dažnai gyventojų sveikata priklauso ir nuo jų pačių, todėl visuomenės sveikatos specialistų dėmesys šiai temai padės mums pasiekti ir pačius gyventojus bei užtikrinti didesnį visuomenės informuotumą“, – sakė Vidmantas Grušas, „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius.   
 
Atlikti matavimai vaizdžiai pateikiami „Litgrid“ interneto svetainėje esančiame matavimų žemėlapyje. Čia taip pat pateikta atnaujinta informacija apie elektromagnetinius laukus ir galiojančias jų leistinas normas. Rudenį matavimai bus atlikti ir Vakarų Lietuvoje. 
 
„Litgrid“ elektromagnetinių laukų matavimų rezultatai pristatyti visuomenės sveikatos specialistų forume „Aukštos įtampos elektros oro linijų elektromagnetiniai laukai ir visuomenės sveikata: kaip valdomas poveikis visuomenės sveikatai?“ Trakuose vykusį forumą organizavo Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, LR Sveikatos apsaugos ministerija, Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. 
 
„Visuomenės sveikatos priežiūra yra vienas aktualiausių klausimų šalies sveikatos politikoje. Siekiame, kad gyventojai gautų kuo išsamesnę informaciją apie jiems kylančius klausimus. Sveikatos apsaugos ir energetikos institucijų bendradarbiavimu galime pasiekti gerų rezultatų saugant ir stiprinant žmonių sveikatą“, – teigė Romualdas Sabaliauskas, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius.   
 
Atsižvelgdama į naujų objektų statybą, „Litgrid“ visiems esamų ar naujų elektros linijų statyba suinteresuotiems visuomenės sveikatos centrams ir biurams teiks naujausią informaciją apie atliekamus darbus bei tyrimus.  
 
Į viršų