Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

 Pirmojo 2017 m. ketvirčio „Litgrid“ rezultatai: tvarus augimas ir kuriama vertė visuomenei
2017-06-14

Pirmojo 2017 m. ketvirčio „Litgrid“ rezultatai: tvarus augimas ir kuriama vertė visuomenei

Elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“, kuris atsako už svarbiausią šalies elektros infrastruktūrą, įgyvendinti projektai – elektros jungtys su Švedija ir Lenkija – per 2016 metus bendrai šalies verslui ir ekonomikai sukūrė 31 mln. eurų naudos. Tam lemiamos įtakos turėjo dėl diversifikuotų elektros importo šaltinių vidutiniškai 13 proc. per metus kritus elektros kaina, reikšmingai išaugusios tarptautinių jungčių perkrovų pajamos.
 
„Šiandien mums jau atrodo savaime suprantama, kad Lietuvoje už elektrą biržoje mokame beveik tiek pat kiek švedai, nors dar 2015-aisiais didmeninės elektros kainos šiose šalyse skirdavosi tris ar keturis kartus. „NordBalt“ ir „LitPol Link“ pasiekė svarbiausią jungtims keltą tikslą – suvienodinti elektros kainas regione“, - sako „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.
 
2016 metais vidutinė elektros kaina rinkoje sumažėjo 13 proc., dėl to visi elektros vartotojai bendrai per metus sutaupė apie 66 mln. eurų. Dėl kainų skirtumų kaimyninėse rinkose formavosi jungčių perkrovų pajamos. Jų 2016 metais „Litgrid“ uždirbo 8 mln. eurų. 2017 m. perkrovų pajamos mažėjo, nes kainos kaimyninėse rinkose vis dažniau yra vienodos, arba skirtumai labai nedideli.
 
Skaičiuojant bendrą jungčių naudą Lietuvai, atsižvelgta ir į mažesnių elektros rinkos kainų poveikį vietiniams elektros gamintojams, įvertinti naujosios infrastruktūros technologiniai ir kiti veiklos kaštai.
 
Elektros jungtis su Švedija „NordBalt“ ir jungtis su Lenkija „LitPol Link“ 2015 metų pabaigoje sujungė Lietuvos ir Šiaurės šalių bei Vakarų Europos elektros infrastruktūras ir rinkas. Lietuva tapo geriausiai tarptautinėmis jungtimis sujungta elektros sistema regione.
 
Į viršų