Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-05-27

Elektros pasiūla regione išlieka maža

Elektros prekybos biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje gegužės 19–25 dienomis vidutinė elektros kaina buvo 19,12 cento už kilovatvalandę. Suomijos atominės elektrinės Olkiluoto reaktoriaus planinis remontas mažino elektros pasiūlą ir tuo pačiu kėlė vidutinę elektros kainą Šiaurės šalyse. Dėl šios priežasties elektros kaina Suomijos ir Estijos prekybos zonose kilo, bet daug mažiau nei Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose.  
 
Pagrindinė išaugusių elektros kainų Lietuvos prekybos zonoje priežastis – elektros jungčių remontai kaimyninėse šalyse Estijoje, Latvijoje ir Baltarusijoje. Elektros srautas iš Baltarusijos augo beveik dvigubai, tačiau to nepakako. Pigesnės elektros trūkumas buvo ypač juntamas praėjusios ir šios savaitės pirmadieniais,  rytinio piko valandomis, kai statistiškai didžiausias elektros poreikis yra ir kaimyninėse, Baltarusijos ir Karaliaučiaus energetikos sistemose. 
 
Pradėtas planinis atominio reaktoriaus remontas Švedijos elektrinėje „Forsmark 2“ ir toliau ribos elektros pasiūlą Šiaurės šalyse, tai bus ypač juntama savaitės pradžioje. Vietiniai elektros gamintojai Lietuvoje ir Latvijoje šiek tiek kompensuoja elektros trūkumą, tačiau negali sumažinti jos kainos elektros rinkoje. 
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai gegužės 19–25 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 49 proc., Lietuvos – Karaliaučiaus – 77 proc., Lietuvos–Baltarusijos tarptautinių jungčių pralaidumas buvo išnaudojamas 41 proc. 
 
Svarbių elektros jungčių remontai, truksiantys visą vasarą, mažins importo galimybes į Lietuvą. Patikimam elektros tiekimui užtikrinti, esant poreikiui, elektros vartojimas tenkinamas vietine elektros generacija Lietuvoje ir Latvijoje, pavyzdžiui, nuo šiandien tris paras veiks Lietuvos elektrinės septintasis blokas. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų