Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-12-27

Dėl šventinių dienų kaina elektros rinkoje krito beveik ketvirtadaliu

Praėjusią savaitę, gruodžio 19-25 d., elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje sumažėjo 24 proc. iki 31,1 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Palyginti su praėjusių metų ta pačia savaite, kaina buvo 27 proc. mažesnė. Latvijos prekybos zonoje kaina buvo 2,2 EUR/MWh žemesnė, nes buvo remontuojama tarptautinė 330 kilovoltų linija Liksna-Ignalina ir pralaidumas su Latvija siekė 784 MW. 
 
Lietuvoje importuota 71 proc. suvartotos elektros, 28 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 37 proc. – iš Švedijos, o 35 proc. – iš trečiųjų šalių. Dėl šventinių dienų Baltijos šalyse elektros poreikis sumažėjo 5 proc., o Lietuvoje – 4 proc. Mažesnę kaimą lėmė ir didesnė pigesnės elektros pasiūla. Baltijos šalyse vėjo elektrinės pagamino pusantro karto daugiau, o įprastinio kuro elektrinių gamyba mažėjo 38 proc. 
 
Sumažėjęs elektros vartojimas ir palankūs vėjai formavo žemesnes kainas visame Baltijos jūros regione. Abi šv. Kalėdų dienas vidutinės paros kainos Vokietijoje ir Danijoje buvo neigiamos. Danijoje vėjo elektrinių gamyba augo apie keturis, o Vokietijoje – beveik tris kartus. Šventinį savaitgalį didžiojoje dalyje „Nord Pool“ prekybos zonoje kainos siekė apie 22 EUR/MWh. Tik dalyje Norvegijos formavosi vidutinės 28 EUR/MWh kainos ir augo importas ne tik iš Švedijos, bet ir Nyderlandų bei Danijos. 
 
Gruodžio 19-25 d. į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 34 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 17 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 48 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 80 proc., o Lietuvos kryptimi - 31 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 57 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų