Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-10-18

Dėl Elektros energijos importo ir eksporto tvarkos aprašo bei Prekybos elektros energija taisyklių pakeitimų

2018 m. spalio 16 d.  patvirtintas Lietuvos Respublikos energetikos ministerijos redaguotas Elektros energijos importo ir eksporto tvarkos aprašas  bei Prekybos elektros energija taisyklės.
 
Atnaujinti teisės aktai  reglamentuoja pralaidumų nustatymą  prekybai Lietuvos - Baltarusijos ir Lietuvos – Rusijos Federacijos Kaliningrado srities tarpsisteminėse jungtyse.
Vadovaujantis redaguoto Elektros energijos importo ir eksporto tvarkos aprašo nuostatomis:
  • Elektros energijos importas per Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities  tarpsistemines jungiamąsias linijas gali būti vykdomas tik ta apimtimi, kuri Kaliningrado (Karaliaučiaus) srityje gali būti pagaminta ir nesuvartota.
  •  nuo Baltarusijos Respublikoje, Astravo rajone, statomos branduolinės elektrinės  (toliau Baltarusijos Astravo AE) elektros energijos gamybos technologinių bandymų metu pradžios į Lietuvos Respublikos elektros energijos rinką negali patekti elektros energija per Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos tarpsistemines jungiamąsias linijas, išskyrus elektros energiją, būtiną Lietuvos Respublikos elektros energetikos sistemos patikimumui užtikrinti.
Vadovaujantis redaguotų Prekybos elektros energija taisyklių nuostatomis:
  • nuo elektros energijos Baltarusijos Astravo AE gamybos technologinių bandymų metu pradžios Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos jungiamųjų linijų pralaidumai kitos paros ir einamosios paros prekybai elektros energija yra lygūs 0 MW.
Lietuvos PSO, Litgrid AB, neatidėliojant informuos rinkos dalyvius jei iš Baltarusijos perdavimo sistemos operatoriaus, ar kitų atsakingų institucijų, bus gauta informacija dėl gamybos Baltarusijos Astravo AE pradžios datos ir aukščiau minėtų importą per Lietuvos – Baltarusijos tarpsistemines jungtis reglamentuojančių nuostatų taikymo pradžios. 
 
Į viršų