Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2011-04-13

Energetikų dienos proga atvirų durų renginys visuomenei

Balandžio 15-16 dienomis Energetikos ir technikos muziejus Vilniuje kviečia į nemokamas paskaitas ir renginius visiems, norintiems daugiau sužinoti apie energetiką, Lietuvos energetikos sektoriuje vykdomus projektus, gauti aktualios ir naudingos informacijos tiesiai iš specialistų.

Balandžio 15-ąją nemokamai aplankyti muziejaus ekspozicijas ir paklausyti energetikos ekspertų galės ne tik vaikai ir moksleiviai, bet ir kiekvienas, užsukęs į muziejų nuo 12 iki 20 valandos. Specialistai išradingai ir suprantamai pasakos apie elektros energetikos sistemą ir jos veikimo principus, dalinsis praktiniais patarimais, kuriuos galima lengvai pritaikyti buityje. Penktadienio pavakare veiks "velokinas", kur kiekvienas norintis galės pagaminti elektros minant dviračio pedalus. Vakare elektroninės muzikos gerbėjai galės pasiklausyti eksperimentinės muzikos koncerto.
 
Balandžio 16 dieną, šeštadienį, vilniečiai ir svečiai kviečiami paklausyti paskaitų apie išmaniuosius elektros tinklus, elektros energijos gamybą, energetikos ir mokslo sąjungą, kitas aktualias temas. Muziejuje vyks elektromodeliukų ir elektromotociklų pasirodymas, galima bus išbandyti riedžius, veiks specialios ekspozicijos.
 
Energetikų diena minima kasmet balandžio 17 dieną. Ja pažymima Lietuvos energetikos istorijos pradžia, kai 1892 metais kunigaikščio Bogdano Oginskio dvare Rietave buvo įžiebta pirmoji elektros lemputė. Atvirų durų dienas Energetikų dienos proga organizuoja ir žinias dovanoja AB Lesto, AB Lietuvos energija, UAB Visagino atominė elektrinė, Litgrid, Baltpool, UAB Technologijų ir inovacijų centras ir AB Klaipėdos nafta.

Informacija apie atvirų durų programą: http://www.technikosmuziejus.lt, www.lesto.lt

Daugiau informacijos suteiks:
Edita Sirutienė
Tel. (8 ~ 5) 251 4501
Mob. tel. (8 ~ 640) 46887
El. paštas: kks@lesto.lt
 
Į viršų