Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2020-09-09

Planuotas Kaliningrado izoliuoto darbo bandymas įvyks savaite vėliau, nei pranešta

 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ gavo pranešimą, kad šių metų rugsėjo 12 dieną planuotas Kaliningrado izoliuoto darbo bandymas įvyks savaite vėliau, rugsėjo 19 dieną.
Apie nukeltą bandymą „Litgrid“ informavo Rusijos perdavimo sistemos operatorius, priežastys detalizuotos nebuvo.
Planuojama, kad bandymas truks 8 valandas, nuo 10  iki 18 val. Jo metu „Litgrid“ veiks pagal iš anksto parengtą darbo režimo planą, kurio pagrindinis tikslas – užtikrinti Lietuvos elektros sistemos patikimumą ir koordinuotą darbą su kaimyninių šalių operatoriais.
„Esame pasirengę šiam bandymui, - sako Giedrius Radvila, „Litgrid“ Sistemos valdymo departamento direktorius. – Patys šią vasarą jau atlikome du testus: rugpjūčio mėnesį išbandėme izoliuotą dalies Lietuvos elektros sistemos darbą, kai didžiosios elektrinės ir tarptautinė jungtis „LitPol Link“ veikė atskirai nuo BRELL sistemos, o rugsėjo mėnesį sėkmingai atlikome jūrinės jungties „NordBalt“ testą, kurio metu išbandyta galimybė atstatyti sistemą po jos visiško atsijungimo. Abiejų bandymų rezultatai rodo, kad ir mes, ir elektros energijos gamintojai esame tinkamai pasirengę dirbti izoliuotai avariniu režimu, valdyti dažnį bei reaguoti į jo pokyčius, jei to prireiktų.“
Bandymo metu prekyba iš Kaliningrado importuojama elektra nevyks. Pirmą kartą tokio pobūdžio bandymas Kaliningrade surengtas pernai gegužės pabaigoje ir truko 72 valandas. Iki tol buvo surengti keli trumpalaikiai, po 15 minučių trukę bandymai. Planuojama, kad izoliuoto darbo testai Kaliningrade bus atliekami kasmet iki Lietuva ir kitos Baltijos šalys atsiskirs nuo posovietinės BRELL sistemos, tai numatoma padaryti iki 2025 metų.
 
Į viršų