Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Rugpjūtį elektros perdavimo tinkle fiksuojama daugiausia trikdžių
2014-08-12

Rugpjūtį elektros perdavimo tinkle fiksuojama daugiausia trikdžių

Paskutinį vasaros mėnesį Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ypatingą dėmesį skirs galimiems trumpalaikiams elektros energijos perdavimo sutrikimams. Jų numatoma gausiau nei įprasta dėl permainingų orų ir besibūriuojančių paukščių, kurie rudeniop pradeda ruoštis kelionei į pietus.
 
„Mūsų svarbiausias tikslas yra užtikrinti patikimą elektros energijos tiekimą, sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams ir verslui, apsaugoti aplinką, o tam labai didelę įtaką turi gamta ir joje vykstantys neišvengiami pokyčiai. Šį mėnesį ketiname atidžiai stebėti oro permainas ir paukščių būriavimosi vietas, kad būtume pasiruošę iš anksto ir operatyviai reaguoti esant bet kokiems perdavimo tinklo sutrikimams“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.
 
Anot jo, šį rugpjūtį vyksta ir mažiau planinių remontų, kad tinkle būtų tinkamai paskirstyti energijos srautai. Visi tinklo trikdžiai yra fiksuojami automatiškai, o tai leidžia greitai įvertinti susidariusią situaciją ir imtis reikiamų priemonių.
 
Nuo rugpjūčio vidurio visoje Lietuvoje, ypač pietinėje ir vakarinėje dalyje, pradeda gausiai būriuotis paukščiai. Jie ruošiasi skristi žiemoti ir renkasi netoli savo vandens buveinių arba skrydžių koridorių. Paukščiai, dažniausiai didesni sparnuočiai, linkę tūpti ant oro linijų atramų, todėl pasitaiko, kad ant izoliatorių užmeta šakų, juos užteršia. Tuomet oro linija atsijungia mažiausiai kelioms sekundėms.
 
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ ruošiasi ir karščio bangą keičiančioms audroms ir perkūnijoms. Žaibui trenkus į atramą įtampa elektros linijose atsijungia automatiškai, bet siaučiant audrai ir užgriuvus medžiui ant laidų įvykio padariniams pašalinti gali prireikti kelių valandų.
 
Po kiekvieno trumpo jungimo tinklo priežiūros specialistai apžiūri elektros linijas ir įvertina, ar įrenginiai liko sveiki. Kad sutrikimų padariniai būtų kuo efektyviau pašalinti , „Litgrid“ pasitelkia patikimus partnerius, rangovus, operatyviai vykstančius į įvykio vietą ir nuolat prižiūrinčius perdavimo tinklą. Be to, Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius daugiausia bėdų keliančiuose oro linijų ruožuose įrengia specialias priemones, trukdančias paukščiams tūpti ant atramų, bei stiprina izoliatorius arba keičia juos polimeriniais, atspariais užterštumui.
 
Į viršų