Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2021-01-16

„Litgrid“ atnaujino elektros jungties „LitPol Link“ veikimą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ šeštadienio pavakarę atstatė tarpsisteminę Lietuvos–Lenkijos elektros jungtį „LitPol Link“.
 
16:24 val. sėkmingai atstatytas „LitPol Link“ jungties veikimas.
 
„Atsijungus jungčiai sėkmingai užtikrinome elektros tiekimą, panaudodami turimus rezervus. Elektra vartotojams visą laiką buvo tiekiama stabiliai. „Litgrid“ infrastruktūros priežiūros centro  specialistai jau nustatė gedimo vietą ir priežastį vienoje iš dviejų 400 kV linijų, kurios sudaro jungtį su Lenkija. Tuo metu kita inžinierių komanda įjungė kitą liniją, kuri šiuo laikotarpiu buvo atjungta vykdant „LitPol Link“ jungties išplėtimo projektą. Dabar jungties veikimas pilnai atnaujintas, elektra perduodama Lietuvos kryptimi visu pajėgumu“, – teigia Gintautas Monkevičius, „Litgrid“ Sistemos valdymo centro vadovas.
 
Atsijungimas įvyko šeštadienį 9:09 val., tuo metu Lietuvos kryptimi buvo perduodama 492 MW galia. Detalios gedimo priežastys paaiškės atlikus gedimo tyrimą.
 
2020 m. sausio–rugsėjo mėnesiais „LitPol Link“ jungties bendras prieinamumas buvo 97,51 %.
 
163 km ilgio 500 MW galios 400 kV jungtis „LitPol Link“ pradėjo veikti 2015 m.
 
Į viršų