Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Patikrino aukštosios įtampos elektros tinklo „sveikatą“
2014-07-24

Patikrino aukštosios įtampos elektros tinklo „sveikatą“

Šią savaitę elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ užbaigė kasmetinį aukštosios įtampos elektros ūkio „sveikatos patikrinimą“. Nustatyta, kokias elektros tinklo dalis reikės atnaujinti bei suremontuoti 2015 metais. Preliminarios elektros linijų remontų apimtys apibrėžiamos dešimties metų tinklų plėtros plane, o kasmet patikrinant tinklo būklę, nustatomi tikslūs keičiamų elementų parametrai, darbų kiekiai ir pažymimos tvarkytinos tinklo vietos.
 
„Privalome ne tik išlaikyti esamą elektros perdavimo tinklo būklę, bet ir kiek įmanoma ją gerinti. Mūsų tinklas pastatytas Lietuvos energetikos kūrimosi apyaušriu, prieš keturis–penkis dešimtmečius, tad dabar aukštosios įtampos elektros ūkis reikalauja nuolatinių investicijų“, – sako Raimundas Tamošiūnas, „Litgrid“ Tinklo priežiūros skyriaus vadovas.
 
Pagal naują metodiką, per metus bus pakeista apie 350 senų atramų. Anksčiau šis skaičius buvo triskart mažesnis. Dažniausiai keičiamos gelžbetoninės atramos, o metalinės atramų konstrukcijos, statomos, kai linija sukasi kampu, yra ilgaamžiškesnės, jos gali stūksoti net ir pusšimtį metų. Lietuvoje iš viso yra apie 24 tūkstančiai atramų, laikančių aukštosios įtampos elektros laidus. Užtikrinant sklandų ir nepertraukiamą elektros sistemos darbą, netinkamos atramos naujomis keičiamos operatyviai – senos gelžbetoninės ištraukiamos ir įkasamos naujos. Taip pat esant poreikiui keičiami žaibosaugos trosai, laidai, nuo krūmų išvalomos elektros linijų trasos.
 
Ilgiems ir sudėtingiems ruožams apeiti inžinieriai renkasi nekasdienę techniką. Vien Vilniuje dirbantys elektros linijų apžiūrų specialistai turi apžiūrėti apie tūkstantį kilometrų aukštosios įtampos elektros linijų (iš viso Lietuvoje jų yra apie septynis tūkst.). Neretai tenka bristi per raistus, pelkes ar brūzgynus. Einant pėsčiomis per dieną vidutiniškai galima apžiūrėti penkis–šešis kilometrus linijų. Su keturrate eismo priemone, įveikus skardžius, upelius ir krūmokšnius, įmanoma patikrinti ir dvidešimt kilometrų.
 
Apžiūrėdami elektros linijas ir fiksuodami būsimus tinklo atnaujinimo darbus, „Litgrid“ specialistai tikisi vietos gyventojų supratimo ir kantrybės. Laukais, pievomis ir pamiškėmis nutiestų linijų neapžiūrėsi neįvažiavęs į privačius žemės sklypus.
 
Rugpjūtis – vienas sudėtingiausių mėnesių tinklo priežiūros specialistams dėl dažnų žaibų ir aplink elektros linijas besibūriuojančių didžiųjų paukščių. Kiekvienas trumpas jungimas tinkle reikalauja atidaus elektros linijų apžiūrėjimo ir įvertinimo, ar įrenginiai liko sveiki. Atliekant tinklo atnaujinimo darbus privačiuose žemės sklypuose, privaloma apie tai informuoti žemės savininką. Baigus darbus aplinka sutvarkoma taip, kaip buvo iki jų pradžios.
 
Į viršų