Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-12-08

„Litgrid“ skelbia viešas konsultacijas dėl projektų, pretenduojančių į ES bendro intereso projektų sąrašą

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“ paskelbė viešas konsultacijas dėl projektų, kurie pretenduoja į ES bendro intereso projektų sąrašą. „Litgrid“ siūlo į šį sąrašą įtraukti jungties „LitPol Link“ 500 megavatų galios nuolatinio keitiklio stoties statybas šalia Alytaus 330 kV transformatorių pastotės, dvigrandės 400 kV oro linijos nuo Alytaus ir Lietuvos-Lenkijos sienos statybas ir dvigrandės 330 kV Alytaus-Kruonio oro linijos statybas. Šį projektą numatoma baigti 2015 metų pabaigoje. Antrasis projektas apimtų „LitPol Link“ jungties galios išplėtimą iki 1000 megavatų ir antrosios 500 megavatų galios nuolatinės srovės keitiklio stoties statybas.  
 
Trečiuoju projektu būtų siekiama integruoti Lietuvos elektros tinklus į kontinentinės Europos tinklus darbui sinchroniniu režimu. Tam siūloma į ES bendro intereso projektų sąrašą įtraukti  330 kV įtampos oro linijos Visaginas-Kruonis statybas, 330 kV oro linijos Vilnius-Neris statybas ir 400 kV tarpsisteminę jungtį, būtiną baltijos šalių elektros energijos sistemos sinchroniniam veikimui kontinentinės Europos tinkle.
 
Pastabų ir komentarų iš suinteresuotų pusių laukiama iki vasario 8 d. elektroniniu paštu info@litgrid.eu. Išsamesnį projektų aprašymą galima rasti čia
 
ES bendro intereso projektų sąrašas yra atnaujinamas kas dvejus metus. Pagal 2013 metų lapkričio Europos Komisijos sprendimą, šiuo metu sąraše yra 248 energetiniai projektai. Į sąrašus įtraukiami tik tokie projektai, kurie atneša naudą mažiausiai dviem ES valstybėms-narėms, prisideda prie energetikos rinkos integracijos ir didesnės konkurencijos, užtikrina saugesnį energetinių išteklių tiekimą ir mažina išmetamą anglies dvideginio kiekį. 
 
Į viršų