Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-04-25

Palankūs vėjai ir lietingi orai palaikė neaukštas kainas elektros rinkoje

Praėjusią savaitę, balandžio 18 – 24 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje mažėjo 4 proc. iki 31,4 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina išliko nepakitusi. 
 
Pirmadienio rytą neįsijungus Lietuvos elektrinės 9-ajam blokui, „Litgrid“ aktyvavo 150 MW galios rezervo Baltarusijos ir Latvijos energetikos sistemose.
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 71 proc. suvartotos elektros. Elektros importas iš Švedijos sudarė ketvirtadalį visos importuotos elektros, importas iš Latvijos, Estijos ir Suomijos – 57 proc., importas iš trečiųjų šalių – 17 procentų. Balandžio 21 d. dėl gedimo „NordBalt“ jungties kabelyje Švedijos pusėje atsijungė Lietuvos-Švedijos elektros jungtis. Kaip pranešta per „Nord Pool“, gedimo šalinimas yra pratęstas iki trečiadienio.
 
Dalį savaitės nedirbant „NordBalt“ jungčiai, palyginti žemą kainą Lietuvos prekybos zonoje padėjo išlaikyti palankūs orai – vėjo elektrinių gamyba Lietuvoje augo daugiau nei du kartus, o hidroelektrinių – 33 proc. Be to, pasibaigus planiniam „Estlink 2“ remontui beveik tris kartus didėjo Estijos ir Suomijos jungčių pralaidumas.
 
Balandžio 18 – 24 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 70 proc., Lietuvos Švedijos – 93 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 36 proc., Lietuvos-Lenkijos – 3 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 65 proc. Elektros srautui iš Lietuvos jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 63 proc., o Lietuvos-Latvijos – 1 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų