Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„LitPol Link“ pradeda veikti darbiniu režimu
2016-02-03

„LitPol Link“ pradeda veikti darbiniu režimu

Nuo šiandien elektros jungtis su Lenkija „LitPol Link“ pradeda veikti įprastu režimu. Sėkmingai atlikus paskutiniuosius bandymus visa jungties infrastruktūra rangovų perduota valdyti ir prižiūrėti Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“.
 
„Ilgas pasiruošimo, tikrinimo ir vertinimo etapas baigtas - į energetikos sistemą sklandžiai įsiliejo nauja tarptautinė jungtis. Sujungusi Lietuvą su Vakarų Europa „LitPol Link“ deda pamatus energetikos sistemos pokyčiams - nuo naujų elektros importo rinkų iki elektros sistemų sinchronizacijos galimybių. Pokyčiai bus nuoseklūs ir jiems prireiks kantrybės, bet bus įdomu stebėti, kaip jie skleisis“, - sako „Litgrid“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Daivis Virbickas.
 
Nuo gruodžio 9 dienos „LitPol Link“ veikė bandomuoju režimu. Bandomojo režimo tikslas buvo kruopščiai įvertinti, kaip jungtis veikia skirtingomis sąlygomis ir kaip reaguoja į įvairių parametrų pokyčius. Visą šį laikotarpį įvairūs jungties siunčiami signalai buvo stebimi ir analizuojami: ši informacija ateityje padės nustatyti galimų gedimų priežastis ir kuo greičiau juos pašalinti.
 
Sudėtingiausias jungties dalis - aukštos įtampos nuolatinės srovės (HVDC) keitiklius stačiusi projekto rangovė pasaulinė technologijų kompanija ABB juos jau oficialiai perdavė valdyti ir prižiūrėti Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriui „Litgrid“. Pirmą kartą Lietuvoje naudojamai HVDC technologijai valdyti prieš dvejus metus įkurta „Litgrid“ dukterinė įmonė - „Tinklo priežiūros centras“, vienijanti aukščiausio lygio specialistus šioje srityje.
 
„Jungtis su Lenkija buvo ilgai ir atsakingai planuotas projektas, o jos patikimumui keliami patys aukščiausi reikalavimai. Užtikrinti, kad viena sudėtingiausių iki šiol Lietuvos elektros energetikos sistemoje naudotų technologijų veiktų tiksliai ir patikimai - didelė atsakomybė, esame sutelkę unikalias kompetencijas ir pasiruošę šiam darbui”, - sako „Tinklo priežiūros centro“ generalinis direktorius Edvardas Tarasevičius.
 
„LitPol Link“ projektą nuo 2008 metų įgyvendino Lietuvos ir Lenkijos elektros perdavimo sistemų operatoriai „Litgrid“ ir „PSE“.
 
 
Į viršų