Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

„Litgrid“ 2013 m. I ketvirčio rezultatai tęsia sėkmingų metų tendenciją
2013-05-30

„Litgrid“ 2013 m. I ketvirčio rezultatai tęsia sėkmingų metų tendenciją

2013 m. pirmąjį ketvirtį „Litgrid“ grupė uždirbo 24,4 mln. litų pelno, neatskaičius mokesčių. Pernai to paties laikotarpio grupės pelnas buvo 18,2 mln. litų. Pirmojo ketvirčio rezultatas tęsia praėjusių metų tendenciją: 2012 m. uždirbtas 31 mln. litų pelnas po ankstesnių nuostolingų metų (2011 metais grupė patyrė 19,7 mln. litų nuostolį). Teigiami veiklos rezultatai pasiekti tuo pat metu nedidinant elektros perdavimo tarifo, kuris nuo 2010 m. iki 2012 metų sumažėjo 13 proc.
 
„Svarbiausias elektros perdavimo sistemos operatoriaus pagrindinės veiklos – elektros persiuntimo patikimumo – rodiklis per pastaruosius trejus metus taip pat gerėjo ir leidžia įmonei lygiuotis į vieną gretą su efektyviausiai dirbančiais Europos elektros perdavimo sistemų operatoriais“, – sako elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Virgilijus Poderys
 
Elektros persiuntimo rodiklis, reiškiantis neperduotos elektros energijos kiekį, susidariusį dėl sistemoje įvykusių atsijungimų, nuosekliai gerėjo nuo 2010 m. ir pernai buvo 7,36 megavatvalandės (MWh). 2012 m., įgyvendinant itin sudėtingus elektros perdavimo tinklo rekonstrukcijos projektus bei optimizuojant tinklo dispečerinį valdymą, elektros sistemos darbas vyko be klaidų.
 
Grupės investicijos per pirmąjį 2013 m. ketvirtį buvo 34,3 mln. litų. Daugiausia – 64 proc. – investuota į strateginių projektų įgyvendinimą, 36 proc. – perdavimo tinklo rekonstrukciją ir plėtrą.
2013 m. pirmoje pusėje pasiektas reikšmingas proveržis įgyvendinant strateginius elektros energetikos projektus.
 
Tarptautinės elektros jungties į Švediją „NordBalt“ projekte gauti visi reikiami leidimai jungties įrenginių statybai ir jau šiemet prasidės parengiamieji statybų darbai. Netrukus bus tiesiamas laikinas kelias nuo Kuršių marių iki Baltijos jūros, bus atlikti horizontaliojo gręžimo darbai Kuršių nerijoje bei po Kuršių marių dugnu.
 
Įgyvendinant elektros jungties su Lenkija „LitPol Link“ projektą jau yra gauti visi leidimai reikalingi elektros perdavimo linijų statybai, šių metų vasario mėnesį buvo pasirašyta tarptautinė sutartis dėl pagrindinio jungties elemento – nuolatinės srovės intarpo statybos darbų.
 
Vykdant didžiulio masto energetikos infrastruktūrinius projektus, susijusius su šalies gyventojais, „Litgrid“ tęsia dialogą su visuomene. Įmonės iniciatyva surengta daugiau kaip šimtas susitikimų su gyventojais, kurių žemės sklypus kerta esamos ar planuojamos elektros perdavimo linijos.
 
Beveik metus veikia elektros biržos „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zona. Per 2013 metų pirmą ketvirtį „Nord Pool Spot“ Lietuvos prekybos zonoje buvo nupirkta 62 proc. visos šalyje suvartotos elektros energijos. Kitą savaitę pradėjus veikti „Nord Pool Spot“ Latvijos prekybos zonai, Baltijos šalių elektros rinka bus taip sujungta, kad elektros perteklius bet kurioje sistemos šalyje galės mažinti elektros kainas kitose valstybėse.
 
„Litgrid“ grupę sudaro Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius „Litgrid“, Lietuvos energijos išteklių birža „Baltpool“ ir elektros įrenginių techninę priežiūrą atliekanti bendrovė „Tetas“.
 
Į viršų