Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2015-07-07

Šylantis oras augino kainas elektros rinkoje

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje birželio 29-liepos 5 d. siekė 46,44 euro už megatvavalandę. Palyginti su ankstesne savaite, elektros kaina biržoje išaugo 14 procentų.
 
Visoje „Nord Pool Spot“ sistemoje vidutinė kaina buvo 13,4 EUR/MWh. 
 
Per praėjusią savaitę į Lietuvą importuota vidutiniškai 67 proc. šalyje suvartotos elektros, 49 proc. elektros importuota iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Importas iš Baltarusijos augo 17 procentų. Elektros importo galimybes iš Šiaurės šalių ribojo kylanti oro temperatūra, turinti įtakos fiziniam perdavimo tinklų pralaidumui, ir tranzitiniai fiziniai srautai BRELL žiedu. Didesnę elektros kainą Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose lėmė ir toliau mažėjanti latviškų hidroelektrinių gamyba – palyginti su ankstesne savaite, ji smuko dar 13 procentų. Dėl to šiluminių elektrinių gamybos apimtis Latvijoje išaugo du kartus. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas birželio 29–liepos 5 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojamas 99 proc., Lietuvos–Latvijos – 33 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 66 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje Urgent market messages (skubūs rinkos pranešimai).
 
Į viršų