Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Tinklo plėtra

Gruzdžių pastotė

110/10 kV Gruzdžių transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcija
Projekto reikšmė
Projektu siekiama pagerinti Lietuvos 110 kV perdavimo tinklo funkcionavimą, sudaryti prielaidas Lietuvos elektros rinkos integracijai į ES rinkas. Tokiu būdu mažinama Lietuvos energetikos sistemos priklausomybė nuo kitų šalių, didėja jos konkurencingumas. Per šią transformatorių pastotę eina elektros tranzitas Naujosios Akmenės cemento gamyklai, taigi atlikus modernizaciją padidės elektros tiekimo iš Šiaulių į Naująją Akmenę patikimumas.
 
Projekto tikslas
Baigus 110 kV skirstyklos rekonstrukciją 110/10 kV Gruzdžių transformatorių pastotė patikimiau ir mažesnėmis sąnaudomis tieks elektros energiją vartotojams Šiaulių regione, 110 kV skirstykla bus rečiau atjungiama techninei priežiūrai ir remontui.
 
Bendra projekto informacija
Gruzdžių transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukcijos kaina – 579,2 tūkst. eurų (2 mln. litų). 
 
Darbų kalendorius
110/10 kV Gruzdžių transformatorių pastotės 110 kV skirstyklos rekonstrukciją užbaigta 2015 m. vasarį.
 
Projekto finansavimas 
Projektą iš dalies finansuoja Europos regioninės plėtros fondas pagal ES Ekonomikos veiksmų programos 4 prioriteto „Esminė ekonominė infrastruktūra“ įgyvendinimo priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“.
 
Į viršų