Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2011-06-29

„Litgrid" pradėjo jūrinio kabelio bandymus

Tarptautinės elektros jungties „NordBalt", sujungsiančios Lietuvos ir Švedijos elektros perdavimo sistemas, darbai persikėlė į bandymų aikštelę. Praėjusią savaitę Karlskronoje,Švedijoje, sėkmingai atlikti pirmieji jūrinio kabelio bandymai. Kiekvienas kabelis projektuojamas ir gaminamas atsižvelgiant į specifinius elektros energijos perdavimo reikalavimus, naudojamą technologiją, konkrečias įrengimo sąlygas; jūros gylį trasoje, dugno savybes.

Pirmasis atliktas bandymas kabelio atsparumo mechaniniam poveikiui. Elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid" generalinis direktorius Virgilijus Poderys pasakoja, kad bandymo metu kabelis yra veikiamas daugiau kaip aštuonių tonų tempimo jėga, jo patiriamas mechaninis poveikis yra daug stipresnis, nei didžiausias tikėtinas, kurį kabelis patirs instaliavimo metu.
Sėkmingai atlikti mechaniniai bandymai garantuoja, kad paklojus kabelį ant jūros dugno jungties techniniai duomenys atitiks specifikacijoje nurodytus parametrus
 
Toliau bus atliekami elektros srovės ir įtampos poveikio kabeliui bandymai, kurie garantuos, kad kabelių sistema atlaikys ne mažesnę kaip 300 kV įtampą ir 1250 A (amperų) elektros srovę „NordBalt" elektros jungties kabelis bus 123 mm skersmens, jį dengs 74 mm izoliacijos sluoksniai. Iš viso bus pagaminta 920 km jūrinio kabelio: jungties ilgis yra 450 km, jūros dugne bus pakloti du greta einantys kabeliai, be to, bus gaminama 20 km atsarginio kabelio. Visa kabelio gamybos kaina 932 mln. litų, „Litgrid" ir Švedijos „Svenska Kraftnat" dalinasi kabelio gamybos kaštus pusiau. Kabelio instaliavimo darbai prasidės 2014 metų kovą. Tarptautinė 700 MW galios elektros jungtis „NordBalt" sujungs Lietuvos ir Švedijos elektros energetikos sistemas 2015 metų gruodį.
 
Daugiau informacijos:
Vilija Railaitė, „Litgrid"  komunikacijos vadovė
Tel.: 8613 19977
El. paštas: vilija.railaite@litgrid.eu
 
Į viršų