Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2014-12-22

Elektros kaina biržoje mažėjo dar dešimtadaliu

Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje gruodžio 15 –21 dienomis buvo 15,4 cento už kilovatvalandę, 10 proc. žemesnė nei ankstesniąją savaitę. Vidutiniškai 28 proc. praėjusią savaitę Lietuvoje suvartotos elektros pagaminta šalyje, 72 proc. buvo importuota. Importo struktūra išliko nepakitusi, maždaug 46 proc. importuota iš šiaurės, 54 proc. – iš rytų krypties. 
 
Pasibaigus svarbios elektros linijos Pskovas-Kingisepas remontui, daugiau kaip 200 megavatų padidėjo fizinio elektros srauto tarp Estijos ir Latvijos galimybės, o dėl to išaugusi elektros energijos iš Šiaurės šalių pasiūla mažino elektros kainą biržoje Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose. 
 
Tarptautiniai Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumai zonoje gruodžio 15–21 dienomis vidutiniškai buvo išnaudojami 95 proc., Lietuvos–Latvijos – 43 proc., Lietuvos–Karaliaučiaus – 100 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 30 proc. 
 
 
Į viršų