Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Naujienos

2016-06-20

Lietuvoje stabilias elektros kainas palaikė vietinė gamyba

Lietuva importavo 76 proc. suvartotos elektros. 56 proc. elektros importuota iš Latvijos, Estijos, Suomijos, o likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Lietuvoje vietos elektrinių gamyba pasiskirstė tolygiai: beveik trečdalį elektros pagamino Lietuvos elektrinė, 30 proc. – vėjų, o 28 proc. – hidroelektrinės.
 
„Nord Pool“ biržos Skandinavijos šalių prekybos zonose vidutinė elektros kaina buvo 27 EUR/MWh ir beveik nekito lyginant su antrąja birželio savaite. Tuo tarpu Lenkija išliko aukščiausių kainų zona iš visų regiono valstybių. Vidutinė kaina siekė 39,9 EUR/MWh, o praėjusį trečiadienį, birželio 15 d., šoktelėjo iki 53,7 EUR/MWh. Tądien prekyba elektra per „LitPol Link“ jungtį beveik nevyko dėl techninių kliūčių Lenkijos TGE biržoje. 
 
Nuo rytojaus iki liepos 1 d. vyks planiniai 330 kilovoltų oro linijų remontai tarp Estijos ir Latvijos, todėl jungčių pralaidumas tarp abiejų šalių bus ribojimas. Šią savaitę elektros pasiūlą Lietuvoje ir Latvijoje užtikrins didesniu pajėgumu veikiančios Latvijos šiluminės elektrinės bei elektros importas iš trečiųjų šalių. 
 
„Jau nuo metų pradžios pastebime, kad tik tuomet, kai naujoji tarptautinė jungtis su Švedija nedirba, trečiųjų šalių elektra tampa konkurencinga rinkoje“, – sakė Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ generalinis direktorius Daivis Virbickas.  
 
Birželio 13-19 d. importui į Lietuvą tarptautinių Lietuvos-Latvijos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 50 proc., Lietuvos-Baltarusijos – 38 proc. Tarptautinių Latvijos-Estijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 92 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 28 proc., o srautui iš Lenkijos į Lietuvą – 26 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų