Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Elektros linijos atramoje buvusiame lizde įsipainiojusį skėtsakalių jauniklį gelbėjo energetikų pajėgos
2013-08-07

Elektros linijos atramoje buvusiame lizde įsipainiojusį skėtsakalių jauniklį gelbėjo energetikų pajėgos

Mokytis skraidyti pradėjęs ir Neringoje esančios elektros linijos atramoje kranklio suneštame lizde į tinklą įstrigęs skėtsakalių jauniklis šiandien buvo sėkmingai išgelbėtas, laiku atskubėjus ornitologams ir elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ specialistams. Neseniai išsiperėjęs paukštis iš atramos buvo vaduojamas pasitelkus specialią įrangą – autobokštą, kuriuo pasikėlę energetikai išgelbėjo skėtsakalį.
 
„Iš ornitologų gavę žinią apie aukštos įtampos linijoje, esančioje tarp Juodkrantės ir Nidos, įstrigusį skėtsakalį, operatyviai sureagavome ir pasitelkę specialistus išskubėjome gelbėti paukščio. Visa operacija užtruko apie vieną valandą“, – sakė „Litgrid“ Klaipėdos grupės vadovas Egidijus Vaičiulis.
 
Anot Lietuvos ornitologų draugijos nario Sauliaus Karaliaus, skėtsakalis yra viena dažniausiai Lietuvoje sutinkamų sakalų rūšių ir, kaip ir visi sakalai, yra saugotinas paukštis. „Šiuo metu skėtsakaliai ruošiasi išskridimui, džiugu, kad su žmonių pagalba jauniklio skraidymo pamokos baigėsi sėkmingai“, – sakė S. Karalius.
 
Nuotraukų galerija
 
 
 
 
 
Į viršų