Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

Gegužę Lietuva importavo mažiausiai elektros šiais metais
2015-06-12

Gegužę Lietuva importavo mažiausiai elektros šiais metais

Šių metų gegužės vidutinė elektros kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 5 proc. didesnė nei balandį ir siekė 37,4 EUR/MWh. Lyginant su praėjusių metų paskutiniu pavasario mėnesiu, elektra pigo 27 procentais, o sezoninis elektros poreikis mažėjo 3 procentais, lyginant su balandžiu. 
 
Didžioji dalis – 64 proc. – suvartojamos elektros buvo importuojama. Dėl Suomijos-Estijos jungčių remonto ir 40 proc. sumažėjusios gamybos Latvijos hidroelektrinėse elektros importas iš Estijos, Latvijos ir Skandinavijos šalių smuko ketvirtadaliu. Trečdalis importuojamos elektros Lietuvą pasiekė iš trečiųjų šalių.
 
„Gegužę importavome rekordiškai mažai elektros, elektros pasiūlą užtikrino vietos gamintojai. Didžiausias vaidmuo atiteko Lietuvos elektrinei, kuri pagamino beveik du trečdalius šalyje generuotos  elektros. Visame Baltijos šalių regione elektros pasiūla išliko ribota, natūralu, kad tai turėjo įtakos kainoms rinkoje“, – sakė Robertas Staniulis, „Litgrid“ Rinkos plėtros skyriaus vadovas.  
 
„Nord Pool Spot“ biržos Skandinavijos šalių prekybos zonose gegužės vidutinė elektros kaina, lyginant su balandžiu, mažėjo 12 proc. ir siekė 22 EUR/MWh. Tokia pati vidutinė mėnesio elektros kaina laikėsi ir Švedijos SE4 prekybos zonoje. 
 
Vidutinė gegužės mėnesio kaina Suomijoje –buvo 26 EUR/MWh. Kainų skirtumas tarp Estijos ir Suomijos prekybos zonų praėjusį mėnesį kai kuriomis dienomis siekė ir 12 EUR/MWh. Tam įtakos turėjo beveik tris savaites trukęs „Estlink“ jungčių remontas – jo metu jungčių pralaidumas tarp Estijos ir Suomijos buvo sumažėjęs dviem trečdaliais.
 
„Sumažėjus fiziniam elektros srautui iš Šiaurės šalių, estai padidino gamybą šiluminėse elektrinėse – iš jų elektra pasiekė ir Lietuvą su Latvija“, – sakė R. Staniulis. 
 
Vidutinė elektros kaina Lenkijos biržoje gegužę buvo 39 EUR/MWh, 10 proc. aukštesnė nei balandį, Vokietijoje elektra praėjusį mėnesį pigo 14 proc. iki 25 EUR/MWh. Tam įtakos turėjo ir 4 proc. mažėjusi elektros paklausa Vokietijoje, o taip pat aplinkinėse rinkose. Gegužę gamybos apimtis vėjo ir saulės elektrinėse nekito. Neigiama valandinė kaina Vokietijos biržoje buvo fiksuojama du kartus, daugiausiai ji krito iki -15 Eur/MWh gegužės 10 dieną.
 
Daugiau apie 2015 m. gegužės mėnesio elektros rinką galima rasti elektros rinkos apžvalgoje
 
Į viršų