Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2013-11-19

Didėja vietinės elektros gamybos apimtys

Dėl atjungtų aukštos įtampos elektros perdavimo linijų Baltarusijoje ir Estijoje artimiausiomis dienomis smarkiai sumažės elektros importo į Lietuvą galimybės. Elektros vartojimo poreikiai bus tenkinami Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, taip pat – Karaliaučiaus elektrinėje gaminama elektra.
 
„Didžiąją dalį reikiamos elektros šią savaitę pagamins šiluminės elektrinės, Kruonio hidroakumuliacinė ir Kauno hidroelektrinė, apie 100 megavatų per valandą vidutiniškai pagamina vėjo jėgainės. Į sistemą be apribojimų patenka Karaliaučiaus elektrinėje gaminama elektra, vidutiniškai 300 megavatų per valandą“, – sako Daivis Virbickas, elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.
 
Kaip jau skelbta, dėl kelioms dienoms atjungtų elektros jungčių Tsirgulina–Valmiera Estijoje ir Beloruskaja–Smolensko AE tarp Baltarusijos ir Rusijos 80 proc. sumažėjo jungčių pralaidumai. Iš anksto planuoti remonto darbai Smolensko (Rusija) atominėje elektrinėje lėmė elektros srautų persiskirstymą tarp Rusijos šiaurės ir centrinės dalies, smarkiai apkraunant perdavimo linijas. Dėl šių priežasčių jungčių pralaidumai tarp Lietuvos ir Baltarusijos lapkričio 20–22 dienomis beveik visomis valandomis bus apriboti iki nulio. „Litgrid” informuota, kad Energetikos ministerija šiandien kreipėsi į Lietuvoje veikiančias elektros gamybos įmones dėl vietinės elektros generacijos pajėgumų padidinimo.
 
Numatoma, kad linijos turėtų būti vėl įjungtos eksploatacijai lapkričio 25 d.
 
Fiziniai elektros perdavimo pralaidumai priklauso nuo  kelių veiksnių: aukštos įtampos elektros perdavimo linijų, veikiančių tame pačiame elektros perdavimo žiede (Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos, sutrumpinus – BRELL) galios ir jų prieinamumo, t.y., ar visomis galima naudotis, ar kažkurios iš jų yra remontuojamos; elektros gamybos apimčių ir jų pokyčių visoje BRELL žiedo teritorijoje; elektros suvartojimo ir jo pokyčių visoje BRELL žiedo teritorijoje.
 
Į viršų