Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2018-02-19

Šiltesni orai lėmė mažesnes rinkos kainas

Praėjusią savaitę, vasario  12 – vasario 19 d. elektros rinkos kainos krito visame regione. „Nord Pool“ biržos sistemos kaina buvo 9 proc. mažesnė ir siekė 35,5 EUR/MWh, o Lietuvos prekybos zonoje vidutinė elektros kaina krito 11 proc. iki 38,3 euro už megavatvalandę (EUR/MWh). Dėl truputį šiltesnių orų regione mažėjo elektros vartojimas – labiausiai, net 7 proc., vartojimas sumažėjo Švedijoje, tuo tarpu Baltijos šalyse suvartojimas mažėjo tik 3 proc.
 
Lietuvoje importuota 79 proc. suvartotos elektros energijos, 30 proc. – iš Švedijos, 35 proc. - iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 35 proc. elektros – iš trečiųjų šalių. Daugiausiai 5 proc. gamyba didėjo Estijoje, Latvijoje išaugo 2 proc., tuo tarpu Lietuvoje sumažėjo 7 proc. ir bendra Baltijos šalių gamyba padidėjo 2 proc.  Iš viso Baltijos šalyse šiluminės elektrinės pagamino 79 proc. elektros energijos, antroje vietoje buvo hidroelektrinių gamyba, kuri sudarė 17 proc. ir likusią dalį – 4 proc. gamino vėjo elektrinės.  Lietuvoje hidroelektrinės gamino penktadaliu mažiau, o vėjo elektrinių gamyba nežymiai augo. 
 
Vasario 12 – 19 d. elektros srautui į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 44 proc., o Baltarusijos-Lietuvos – 38 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 57 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 7 proc., o Lietuvos kryptimi - 6 proc. „NordBalt“ pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 67 proc.
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
 
 
Į viršų