Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką "Sutinku" arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.
PRIVATUMO POLITIKA SUTINKU

Naujienos

2016-03-01

Elektros rinkoje - stabiliai žema kaina

Praėjusią savaitę, vasario 22-28 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržos Lietuvos prekybos zonoje buvo 27 EUR/MWh. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kaina sumažėjo beveik trečdaliu. 
 
Praėjusią savaitę Lietuva importavo 77 proc. suvartotos elektros. Dominavo elektros importas iš Šiaurės šalių. 72 proc. elektros importuota iš Švedijos, Latvijos, Estijos ir Suomijos, likusi dalis – iš trečiųjų šalių. Visą savaitę Baltijos šalių rinkose laikėsi vienoda elektros kaina.
 
Nuo vasario 18 d. pradėjus rinkoje prekiauti per „NordBalt“ jungtį perduodama elektra iš Šiaurės šalių, elektros srauto kryptis visą laiką išlieka iš Švedijos į Lietuvą. Palyginti su dešimties dienų laikotarpiu iki „NordBalt“ darbo bandomuoju režimu pradžios, vasario 18-28 d. kainos Latvijoje ir Lietuvoje mažėjo 17 proc., o Estijoje – 11 procentų.  Pasikeitė ir „LitPol Link“ jungtimi perduodamo elektros srauto kryptis, dažniau elektra tekėjo į Lenkiją, nei iš Lenkijos. Lietuvos prekybos zonoje kaina krito žemiau vidutinės kainos Lenkijoje ir priartėjo prie kainos Suomijoje.
 
Kainos Lietuvos prekybos zonoje pradėjo mažėti jau sulig „LitPol Link“ paleidimu praėjusiais metais. Nuo 2015 m. gruodžio 9 d. „LitPol Link“ veikė bandomuoju režimu ir per pirmąsias dešimt dienų dominavo elektros srautas iš Lenkijos į Lietuvą ir tik kai kuriomis nakties valandomis elektra buvo perduodama į Lenkiją. Pirmųjų dešimties „LitPol Link“ veikimo dienų rezultatas, lyginant su ankstesniu mėnesiu – 9 proc. mažesnės didmeninės elektros kainos Lietuvos ir Latvijos prekybos zonose.
 
Praėjusią savaitę vidutinė „Nord Pool“ sistemos kaina išliko stabili, 21 EUR/MWh. 
 
Tarptautinių Latvijos–Estijos elektros jungčių pralaidumas vasario 22-28 d. vidutiniškai buvo išnaudojamas 75 proc., Lietuvos–Latvijos – 35 proc., Lietuvos-Švedijos – 80 proc., Lietuvos–Baltarusijos – 4 proc., Lietuvos-Lenkijos – 83 proc. 
 
Aktuali informacija apie esamus ir planuojamus reikšmingus elektros perdavimo linijų ir gamybos blokų atjungimus skelbiama http://www.nordpoolspot.com/ skiltyje „Urgent market messages“ (skubūs rinkos pranešimai).
Į viršų